Pieniądze zniknęły z konta mężczyzny, który odpowiedział na wiadomość z nieznanego numeru. Uwaga oszuści! Internauta miał dopłacić 50 groszy za dezynfekcję przesyłki w związku z epidemią koronawirusa. Stracił o wiele więcej – informuje małopolska policja. Znamy treść podejrzanego SMS-a. Jeżeli go dostałeś, natychmiast go skasuj. 

Z konta mężczyzny, który odpowiedział na tajemniczego SMS-a, zniknęła spora suma pieniędzy, ponad 6 tysięcy złotych. Okazuje się, że oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy w trakcie epidemii koronawirusa. Policja przestrzega, w jaki sposób możemy się przed nimi uchronić. 

Oszuści wyłudzają pieniądze przez SMS-a

Mieszkaniec Oświęcimia, który otrzymał wiadomość o wstrzymanej przesyłce, kliknął link, który przekierował go do strony firmy dostarczającej przesyłkę, a następnie strony pośrednika w płatnościach. Zalogował się do banku, a następnie dokonał przelewu na 50 groszy, potwierdzając transakcję kodem SMS. Następnie otrzymał informację, o błędnym kodzie i kolejny SMS. Po wpisaniu drugiego kodu okazało się, że z konta mężczyzny zniknęło ponad 6 tysięcy złotych. Teraz sprawca poszukiwany jest przez policję, a funkcjonariusze przestrzegają przed oszustami. Jak brzmi SMS?

Witamy. Twoja przesyłka została wysłana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków na… – brzmi SMS, który jest metodą, na wyłudzenie pieniędzy. Jak możemy się przed nim uchronić?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Fryzjerka wykonywała swoje usługi mimo koronawirusa. Trafiła do więzienia
  2. Popatrz i natychmiast powiedz co widzisz na obrazku. Odpowiedź ujawnia najbardziej skrywaną prawdę na twój temat
  3. Ciało aktorki znaleziono w oceanie. Co tak naprawdę się stało? Miała 43 lata

Jak uchronić się przed oszustami? 

Przed oszustami uchronimy się, dzięki dokładnej weryfikacji wszelkich informacji.

– Dokładnie czytajmy wiadomości i bez weryfikacji w firmie kurierskiej nie dokonujmy przelewów. Zawsze sprawdzajmy, z jakiego numeru telefonu przychodzi wiadomość z banku. Sprawdzajmy, czy jesteśmy na właściwej stronie banku. Banki wprowadziły kody uwierzytelniające przelew, właśnie w celu zapobiegania takim sytuacjom – informuje policja. 

Wyłudzanie pieniędzy za pomocą e-maili, stron internetowych, aplikacji mobilnych czy SMS-ów, stało się popularną metodą oszustów, którzy w chwili obecnej, postanowili wzbogacić się na temacie koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

pieniądze
Fot. NordWood Themes, Unsplash

SMS o przesyłce, to nowy sposób oszustów na wyłudzenie. Pieniądze znikają z konta. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Makabryczne odkrycie w podwarszawskiej miejscowości. Mężczyzna znalazł ciało w studni, na miejscu jest technik kryminalistyki
  2. Czy psy powinny spać z dzieckiem w łóżku? Powinieneś wiedzieć o 3 rzeczach
  3. Ogromny przełom. Pierwszy kraj od 1 lipca otwiera granice dla turystów
  4. Powrót do pracy. Czy twój pracodawca spełnił zalecenia PIP? Należy upewnić się, czy jesteś bezpieczny
  5. 10. dzień poszukiwań Kacperka. Najnowsze fakty. Wiemy, gdzie obecnie koncentrują się poszukiwania
  6. Pilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowa

źródło: malopolska.policja.gov.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.