Pieniądze trafiły do Polaków, którzy nie powinni ich dostać. Wielka pomyłka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy raczej przedsiębiorców? Rzecznik prasowy ZUSu zabrał głos w sprawie. Wszystko zaczęło się od świadczeń postojowych, które miały pomóc przedsiębiorcom. Okazało się jednak, że nie wszyscy wnioskujący o pomoc ją otrzymali – za to wiele osób, które podania nie składało otrzymało wsparcie.

Pieniądze w ostatnich miesiącach to największe zmartwienie wielu przedsiębiorców w całym kraju. W ramach tarczy antykryzysowej właściciele firmy mogą starać się o pomoc ze strony państwa. Niestety, tym razem ZUS popełnił ogromny błąd.

Gdzie trafiły pieniądze przeznaczone dla przedsiębiorców?

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą i przemysłową Rząd zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i umożliwił wnioskowanie o pomoc finansową od państwa. Wielu właścicieli firm wysłało swoje zgłoszenia, jednak środki zostały przelane do innych osób.

Tarcza antykryzysowa miała pomóc w pozyskaniu dodatkowych pieniędzy na utrzymanie przedsiębiorstwa na czas trwania koronawirusa. Jak dowiadujemy się z portalu money.pl, ze względu na nieprawidłowości – finansowanie trafiało do tych, którzy o taka pomoc nie wnioskowali.

  1. Natalia Kukulska dostała wstrząsającą wiadomość. Dotyczy śmierci jej mamy
  2. 1 kontrowersyjny składnik dodany do rosołu zmienia zupę nie do poznania. Niemal nikomu nieznany trik
  3. W polskiej blond piękności kochali się wszyscy. Jej życie nie było kolorowe, dziś mało kto o niej pamięta

Jak doszło do pomyłki ZUS?

Jak dowiadujemy się z portalu o2.pl, rzecznik prasowy ZUSu wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że jeżeli środki trafiły nie do tego przedsiębiorcy, który składał wniosek, wynika to tylko i wyłącznie z pomyłki we wpisanym numerze konta. Teoria ta jest o tyle wątpliwa, że numer rachunku bankowego to jedne z najważniejszych danych, jakimi operują przedsiębiorcy. W dodatku banki zabezpieczają się przed taką ewentualnością i numery kont różnią się więcej, niż jedną cyfrą.

Jak powiedział portalowi money.pl Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS, środki mogły się znaleźć na koncie osoby, która o nie nie wnioskowała również wtedy, gdy wniosek złożyła osoba trzecia. Wtedy, oznaczałoby to, że mamy do czynienia z przestępstwem finansowym. Mężczyzna zapewnia również, że każda nieprawidłowość zostanie dokładnie zweryfikowana.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

pieniądze
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News

ZUS pomylił przedsiębiorców. Pieniądze dostali niewłaściwi ludzie

ZOBACZ TEŻ:

  1. Andrzej Duda „wpadł” niespodziewanie. Wszystko się nagrało, prezydent postanowił bez uprzedzenia odwiedzić jedno z wesel
  2. No i mamy podwyżki. Trzeba wyciągnąć oszczędności przed wyjazdem na urlop
  3. Niewyobrażalna tragedia, nie żyje noworodek. Prokuratura przeprowadzi sekcję zwłok
  4. Pamiętacie Wójtową z „Rancza”? Dziś wygląda zupełnie inaczej, ciężko ją poznać
  5. Małgorzata Kożuchowska zawsze miała jedno marzenie. Niestety, straciła nadzieję, że kiedykolwiek się spełni
  6. Szukał grzybów w lesie, nagle zobaczył „palce diabła” i natychmiast wyciągnął telefon. Tomasz na zawsze zapamięta ten dzień

Źródła: money.pl o2.pl wikipedia.pl

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.