Pieniądze, jakie czekają na właściciela wyjątkowej pięciozłotówki to nie mała suma. Może warto więc sprawdzić, czy nie znajduje się ona w naszym posiadaniu? Jak wygląda wartościowa moneta i ile w rzeczywistości możemy za nią dostać? Odpowiadamy.

Okazuje się, że kolekcjonerzy monet mają nowy cel. Jedna z pięciozłotówek okazała się niezwykle wartościową i pożądaną monetą, na której możemy zarobić niemałe pieniądze. Monety, które pojawiają się na aukcjach, znikają w mgnieniu oka. Kto okaże się jej szczęśliwym posiadaczem, a kto nowym, dumnym właścicielem? 

Wyjątkowe pieniądze 

Numizmatycy są w stanie naprawdę wiele zapłacić, by niebywały okaz znalazł się w ich kolekcji. Stare, rzadko spotykane, nietypowe a czasami wręcz niepowtarzalne monety potrafią być niezwykle wartościowe.

Choć może nie wielu z nas się na tym zna, czasami warto zainteresować się sprawą, bo może to właśnie na nas czekają wielkie pieniądze. Monety sprzed lat podbijają internetowe aukcje!

  1. Uwaga: Duże zmiany w korzystaniu z banku. Dotyczą aż 12 mln Polaków
  2. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  3. Ciężarne kobiety masowo zabierają grzebień na porodówkę. Wcale nie do czesania włosów

Wartościowa pięciozłotówka

Pora rozbić skarbonki, przeszukać stare portfele i kieszenie w dawno nienoszonych kurtkach. Kolekcjonerzy poszukują kolejnej monety! Tym razem chodzi o pięciozłotówkę z lat 50. Jak wygląda moneta? Na rewersie widzimy nominał monety oraz rybaka ciągnącego sieci, natomiast obok zaprezentowany jest monogram Józefa Gosławskiego, który zaprojektował monetę.

Moneta ta nazywana jest Rybak-Słoneczko. Dlaczego? Ci o lepszym wzroku będą mogli dostrzec promienie słoneczne pod prawym ramieniem rybaka. Ale! Przejdźmy do konkretów. Jakie pieniądze czekają na posiadacza wyjątkowej pięciozłotówki? Okazuje się, że stara moneta jest warta nawet 1699 złotych! A ponieważ okazów jest więcej, warto sprawdzić, czy jeden z nich nie jest w naszym posiadaniu. W sieci jest też mnóstwo osób, które chętnie kupią podobne monety, pochodzące z różnych lat.

Jak dokładnie wygląda moneta?

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

pieniądze
archiwum.gndm.pl

Na rewersie słynnej monety zaprojektowanej przez Józefa Gosławskiego widnieje wizerunek rybaka wyciągającego sieci. Za tą pięciozłotówkę możemy otrzymać naprawdę spore pieniądze. Ci, którzy znaleźli ją w swojej kolekcji, już wzbogacili się na internetowych aukcjach

pieniądze
Fot.pixabay.com

Można zarobić fortunę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  2. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
  3. Ile emerytury dostaje Jarosław Kaczyński? Ujawniono ogromną kwotę, wiadomo też ile zaoszczędził w zeszłym roku
  4. Przyciśnij pępek palcem. Test zaskoczy każdego, nawet nie masz pojęcia, jaki będzie efekt
  5. Agata Młynarska wyprowadziła się z Polski. Wiadomo, w jakim kraju zamieszkała gwiazda
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki
 
 

źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułNajdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
Następny artykułNie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.