Pieniądze, jakie wydałaś na wycieczkę za granicę, która została odwołana, powinny do ciebie wrócić. Z powodu pandemii koronawirusa i zamknięcia granic nie mamy możliwości podróżowania tak, jak do tej pory. Biuro podróży jest zobowiązane zwrócić nam poniesione koszta. Zajmie to jednak o wiele dłużej niż do tej pory. Z przepisowych 14 dni, tarcza antykryzysowa wydłużyła ten czas o 180 kolejnych.

Pieniądze za odwołanie wycieczki biuro podróży musi ci wypłacić. Może też zaproponować voucher, ale jako klient nie musisz się na niego zgodzić. Tarcza antykryzysowa wspiera przede wszystkim biura podróży, które są jednym z najbardziej cierpiących na pandemii biznesów.

Pieniądze za odwołaną wycieczkę możesz dostać nawet po 194 dniach

Pandemia koronawirusa spowodowała praktycznie zatrzymanie się rynku turystycznego. Do niedawna nieczynne były hotele i noclegownie, granice państwa zamknięte. Choć obostrzenia zostały trochę poluzowane, nadal nie możemy odbyć dalekich czy nawet bliższych podróży turystycznych.

Linie lotnicze odwołują swoje loty, a podróżowanie w celach turystycznych w wielu krajach jest zabronione. Biura turystyczne nie mają wyjścia i muszą odwołać wykupione wcześniej wycieczki. Chroni je jednak tarcza antykryzysowa, która wydłużyła obowiązujący zwrot pieniędzy aż do 194 dni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy. Nie dostałeś? Znamy ich treść
  2. Od dzisiaj w życie wchodzi wielka zmiana. Wielu Polaków czekało na ten dzień
  3. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Rzecznik rządu podał szczegóły, wszystko już jasne

Voucher zamiast pieniędzy

Przyjęcie voucheru jest indywidualną decyzją klienta. Biuro nie może zaproponować jedynie takiego rozwiązania, byłoby to niezgodne z prawem. Wiele firm, nie tylko turystycznych prowadzi sprzedaż voucherów. W ten sposób ludzie dobrej woli mogą pomóc w utrzymaniu się firmy na rynku.

Podczas pandemii koronawirusa przepisy zmieniają się dość dynamicznie. Pamiętajmy, że mimo to nadal obejmuje nas prawo konsumenckie, które ma chronić przed oszustwem i wyłudzaniem. Choć wakacje 2020 będą na pewno zupełnie inne niż planowaliśmy, nadal mogą być udane. Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy poinformował, jakie kierunki będzie można wybrać na wycieczki w tym roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pieniądze
fot.pexels.com

Mimo odwołanych wycieczek i tak możemy spędzić te wakacje w wyjątkowy sposób.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Śmiertelny wypadek na Mazowszu. Nie żyje młody motocyklista
  2. Chiny zablokowały całe miasto przez koronawirusa. Nagły powrót, najwyższy stopień zagrożenia
  3. Koniec słońca w maju? Prognozy pogody już od poniedziałku zapowiadają opady śniegu
  4. Ekspert złapał się za głowę po wypowiedziach gwiazd o koronawirusie. Edyta Górniak zrobiła szczególnie piorunujące wrażenie
  5. Zagrała jedną świetną rolę i rozpłynęła się w powietrzu. Co się stało z piękną Małgorzatą Snopkiewicz?
  6. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

Źródło: onet.pl

 

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl