Pieniądze w klamce od samochodu? Jeśli znalazłeś monetę w swoim aucie, lepiej uważaj, bo oznacza to, że złodziej ma już cię na oku. Nietypowa metoda kradzieży staje się coraz bardziej popularna, dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, jak działają przestępcy. W ten sposób okradli już wielu kierowców, którzy w minutę mogli uniknąć utraty swojego mienia.

Ta metoda kradzieży sprawia, że złodziejom dużo łatwiej dostać się do wnętrza samochodu. Umożliwiają im to pieniądze o najniższych nominałach. Dotychczas istniało przekonanie, że przestępcy uciekają się do skomplikowanych sztuczek i posiadają niezwykle umiejętności. Okazuje się, że odjechanie cudzym autem wcale nie jest dla nich takie trudne.

Pieniądze w klamce od samochodu

Złodzieje krążą po dużych parkingach i wybierają auta, które najbardziej ich interesują. Zwykle zaglądają też do środka i sprawdzają, czy właściciel nie zostawił na widoku czegoś kosztownego. Jeśli samochód znajdzie się na ich celowniku, sięgają po monetę, a później już tylko czekają.

pieniądze
fot. Ivana Cajina, unsplash.com

Moneta umieszczona w klamce sprawia, że złodzieje bez problemu kradną samochody. Jak to działa? Przede wszystkim pieniądze zostają umieszczone w klamce drzwi, z których nie korzysta kierowca. Zwykle chodzi o tył od strony pasażera. Nawet niewielka jednogroszówka sprawia, że centralny zamek nie jest w stanie zamknąć danych drzwi. Wtedy przestępcy mogą bez problemu wejść do środka i odjechać, lub po prostu ukraść zawartość schowków.

Jak nie zostać okradzionym?

Aby nie zostać okradzionym, należy dokładnie sprawdzić auto, które zostawiamy na otwartych parkingach. Za każdym razem dla bezpieczeństwa dobrze jest obejrzeć wszystkie klamki, dzięki czemu w ciągu krótkiej chwili będziemy mogli zauważyć, czy ktoś nie zamierza odjechać naszym autem.

Właściciele starszych pojazdów, które nie mają zamków centralnych, mogą czuć się bezpieczni. W ich przypadku ta metoda nie będzie skuteczna. Warto jednak pamiętać, że nawet na niewielkich czy podziemnych parkingach dobrze jest zwrócić uwagę na auto, bo złodzieje działają też wszędzie tam, gdzie czujność może być uśpiona.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pieniądze
fot. screen YouTube Did You Know ?

Ta metoda staje się coraz bardziej popularna wśród złodziei aut.

pieniądze
fot. John Matychuk, unsplash.com

Jeśli parkujesz na dużych parkingach, bądź czujny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen
  2. Wziął na ręce swoją nowo narodzoną siostrzyczkę. Kiedy zaczął jej śpiewać, stało się coś niezwykłego
  3. Lista produktów, których musisz się szybko pozbyć. Numer 3 mamy w domu wszyscy
  4. Obraziła otyłą nastolatkę. Dziewczyna zemściła się błyskawicznie w najbardziej wyrafinowany sposób
  5. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”
  6. Katarzyna od 5 lat ciągle jest w ciąży i jest z tego dumna. „Nie rozumiem kobiet, które poprzestają na jednym dziecku”

Źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułChihuahua zasnął na gitarze swojej pani. Grała dla niego kołysanki WIDEO
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan zarabia krocie. Gwiazda już dawno wyprzedziła swojego męża
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.