Pieniądze w ramach świadczenia postojowego należą się nie tylko samozatrudniony matkom, które nie pobierają zasiłku macierzyńskiego. Okazuje się, że kobiety, które korzystają z tego rodzaju dodatkowej pomocy finansowej, także mogą ubiegać się o świadczenie postojowe. ZUS znacząco rozszerzył przepisy, upoważniając matki prowadzące działalność gospodarczą do skorzystania z dodatkowej pomocy wynikającej z treści tarczy antykryzysowej.

W ramach tarczy antykryzysowej wiele osób może skorzystać z dodatkowej pomocy finansowej. Świadczenie postojowe jest jedną z opcji, z której mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą. Wystarczy, że odnotowały spadek przychodów. Okazuje się, że matki należące do tej grupy, mimo pobierania zasiłku macierzyńskiego wciąż mogą ubiegać się o świadczenie. ZUS wyszedł im naprzeciw, pieniądze są na wyciągnięcie ręki. 

Dodatkowe pieniądze dla matek pobierających zasiłek 

Z informacji przekazanych przez Dziennik Gazetę Prawną wynika, że ZUS wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pracujących matek. Treść rozszerzonych przepisów wskazuje, że pobieranie zasiłku macierzyńskiego w żaden sposób nie wpływa na możliwość skorzystania ze świadczenia postojowego

Matce, która pobiera zasiłek, wciąż przysługują dodatkowe pieniądze w ramach wspomnianego świadczenia. Kobiety, które otrzymały odmowę w związku z przyznaniem świadczenia, mogą odwołać się od decyzji, powołując się na nową interpretację przepisów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

  1. Wypłynęły zdjęcia gwiazdy „M jak miłość” pozującej bez ubrań. Fani są zażenowani, nie przebierali w słowach
  2. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  3. Adam Małysz wydał dramatyczne oświadczenie. Został zarażony koronawirusem

Świadczenie postojowe 

Świadczenie postojowe stanowi 80% minimalnego wynagrodzenia dla osób samozatrudnionych. Można z niego skorzystać aż trzykrotnie. Warunkiem uzyskania świadczenia jest odnotowanie spadku przychodów w wysokości 15 %, miesiąc przed złożeniem wniosku. 

Warto zwrócić uwagę, że osoba prowadząca działalność gospodarczą, ubiegająca się o świadczenie postojowe, nie może podlegać ubezpieczeniu z innego tytułu. Co więcej, jeżeli otrzymamy dodatkowe pieniądze, ZUS ma aż 5 lat na zweryfikowanie, czy świadczenie rzeczywiście danej osobie przysługuje. W razie nieścisłości może zażądać zwrotu całej kwoty. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

pieniądze
fot. pixabay.com/adnovak

Dodatkowe pieniądze przysługują także samozatrudnionym matkom, które pobierają zasiłek macierzyński. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tarcza antykryzysowa i ograniczenie wolności? Przykre konsekwencje mogą spotkać każdego Polaka, szczególnie pewną grupę zawodową
  2. Zamówił w Juracie placki ziemniaczane. Kwota z paragonu wprawiła go w osłupienie
  3. Urodziła się 3 miesiące po śmierci swojej matki. Lekarze uznali narodziny dziewczynki za prawdziwy cud
  4. Polsat przekazał wiadomość, której nikt się nie spodziewał. Oficjalna decyzja wbije widzów w fotele
  5. Matka chciała sprawdzić, czy jej synek śpi. Na kamerze zauważyła obok jego główki kogoś jeszcze, zamarła
  6. Brzuch kobiety bez przerwy rósł. Lekarze zrobili prześwietlenie i pobledli, jeszcze nie widzieli nic podobnego w swoim życiu

Źródło: bezprawnik.pl 

 

Poprzedni artykułZamieniono dzieci zaraz po urodzeniu? Dramat w mazowieckim, rodzina błaga o pomoc
Następny artykułOgromny pożar, nad miastem kłęby dymu. Widok jest porażający, kilkanaście zastępów walczy
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.