Pieniądze od wieków motywują ludzi do działania, nie zawsze jednak kierujemy się uczciwością, by je zdobyć. Pani Maryla potrzebowała pomocy przy zrobieniu zakupów, zamiast tego została okradziona i oszukana przez młodą kobietę. Finał tej historii jest zaskakujący.

W dobie pandemii koronawirusa pomoc i życzliwość wobec innych, szczególnie osób starszych, stała się niezwykle ważna. Pani Maryla to 80-letnia, schorowana kobieta, która z powodu panującego zagrożenia, nie powinna opuszczać swojego mieszkania. Uniemożliwia jej to wykonywanie codziennych czynności, do których zaliczają się między innymi zakupy

Jak doszło do kradzieży pieniędzy?

Na Facebooku powstała grupa Widzialna ręka – Wrocław, która gromadzi mieszkańców Wrocławia chętnych do niesienia pomocy w czasach epidemii. Pani Justyna zgłosiła tam swoją chęć pomocy 80-latce w zrobieniu zakupów. Po otrzymaniu adresu i numeru kontaktowego pojawiła się w mieszkaniu staruszki. Zabrała pieniądze oraz listę zakupów obiecując, że pojawi się po godzinie. Okazało się, że nigdy nie wróciła do mieszkania schorowanej kobiety

Po tym jak we wtorek na facebookowej grupie pojawił się post Pana Filipa, informujący o zaistniałej sytuacji, na panią Justynę spadła fala hejtu. Dla nikogo nie jest zrozumiałe, jak w tak trudnych dla wszystkich czasach mogło dojść do wyłudzenia pieniędzy od schorowanej staruszki. 

– (…) Strasznie słaba sytuacja, wykorzystywać starszych ludzi, w dodatku w takiej sytuacji i poprzez takie grupy. Uważajcie na tę osobę – pisze pan Filip, który skontaktował oszustkę z panią Marylą. 

 1. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
 2. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
 3. Lekarze zarażali pacjentów, jeden nie żyje, kolejny walczy o życie. Druzgocące doniesienia z polskiego miasta

Jak tłumaczy się winna?

Jak podaje fakt24.pl, koleżanka z pracy pani Justyny poinformowała portal, że dzień po incydencie złodziejka odbyła rozmowę z szefem. Tłumaczyła, że pieniądze zgubiła w drodze do sklepu. Bała się konsekwencji i nie wiedziała co zrobić, dlatego postanowiła nie wracać do domu pani Maryli z pustymi rękami. Po tej konwersacji pożyczyła od niego 100 złotych, które obiecała tego samego dnia przekazać starszej kobiecie i szczerze ją przeprosić.

Poszkodowana początkowo starała się znaleźć wytłumaczenie dla postępowania pani Justyny, jednak po czasie zrozumiała, że tak nie postępują dobrzy ludzie. Obecnie jest w stałym kontakcie z panią Natalia, która uczciwie pomaga jej w codziennych obowiązkach.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

babcia
fot. pixabay.com @congerdesign

Osobom starszym powinniśmy nieść bezinteresowną pomoc

pieniądze
fot. pexels.com / Anna Shvets

Zakupy w dobie koronawirusa

pieniądze
Fot. pixabay.com @adnovak,

Musimy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko

ZOBACZ TEŻ:

 1. ZOBACZ TEŻ:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  3. Czy można jeździć samochodem po mieście w kwarantannie? Odpowiedź będzie zaskoczeniem dla wielu
  4. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala
  5. Młody chłopak nagrał, jak liże produkty w supermarkecie. Teraz nie jest mu do śmiechu
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca „TOP Chefa”, był zakażony

 

źródło: onet.pl, fakt.pl 

Poprzedni artykułPrzez epidemię ludzie strzygą się samodzielnie. Niektóre fryzury wywołują uśmiech na twarzy
Następny artykułSzczeniak został zostawiony na śmietniku. Nikt nie dawał mu szans na przeżycie