Pieniądze nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz będą głównym tematem sporu na świecie. Tym razem chodzi o wzrost ceny ropy naftowej. Jak podaje Interia, od początku maja zyskała ona około 75% na największej na świecie giełdzie towarowej (NYMEX). Wzrost ten jest spowodowany przez eskalację wojny słów na linii USA-Chiny. Inwestorzy są coraz bardziej zaniepokojeni.

Pieniądze grają tu drugie skrzypce, choć wielu może twierdzić inaczej. Stosunki amerykańsko-chińskie oceniane są obecnie jako najgorsze od dziesięcioleci. Jaki to będzie miało wpływ na inne kraje? 

Koronawirus i ropa przedmiotem sporu

Wszystko rozpoczęło się od wybuchu epidemii COVID-19 na świecie. Najbardziej poszkodowane okazały się Stany Zjednoczone, w których jest ponad milion zakażonych. Z informacji podanych przez Interię wynika, że administracja prezydenta USA Donalda Trumpa zarzuca chińskim władzom, że okłamywały świat w sprawie wirusa i przyczyniły się do rozwoju pandemii.

Szef chińskiego MSZ Wang Yi w odwecie powiedział, że to USA rozsiewa „politycznego wirusa” i wykorzystuje epidemię, aby uderzyć w Chiny. Wojna słów między Pekinem a Waszyngtonem ma znaczący wpływ na cały świat. Wojna handlowa, którą toczą obie strony, oddziałuje na pieniądze, które są wydawane przez obywateli na ropę naftową. 

  1. Łukasz Szumowski wyjawił prawdę. Podał kluczową informację dla Polski
  2. Właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Śmierć nadeszła nagle, gwiazda TVP poinformowała o stracie najbliższej osoby
  3. Używasz jednej popularnej przyprawy? Może obciąża wątrobę i nerki

Inwestorzy tracą pieniądze

Popyt na paliwo znacząco spadł po wybuchu epidemii koronawirusa na świecie. Inwestorzy z dnia na dzień stracili pieniądze, dlatego teraz pozostają ostrożni w tej kwestii. Nie wszyscy sądzą, że ludzie szybko wrócą na drogi. 

Dodatkowo, jak podaje Interia, wzrost ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw powoduje „cicha” wojna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Napięte relacje między Waszyngtonem oraz Pekinem wprowadzają w zaniepokojenie osoby inwestujące w ropę. To nie jest jednak jedyny powód do zmartwień. Wzrost cen dotyczy także gałęzi spożywczej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pieniądze
Fot. pixabay.com/michaelmep

Pieniądze od zawsze są głównym powodem konfliktów.

pieniądze
Fot. pixabay.com/ ResoneTIC

Tym razem poszło o ropę naftową. 

pieniądze
Fot. pixabay.com/Free-Photos

NYMEX zauważył wzrost cen o 75 procent.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek. Rząd właśnie zniósł kolejne obostrzenia, co się zmieni?
  2. Nowy głos ws. 1000+ na wakacje. „Bon powinni otrzymać wszyscy Polacy”
  3. Matka zrobiła własnemu dziecku niewybaczalną rzecz. Maleństwo cudem przeżyło
  4. Młoda dziewczyna kupiła bezdomnemu obiad. Wręczył jej kartkę, przez którą zupełnie ją zatkało
  5. Żona kandydata na prezydenta jest w ciąży. Cudowna wiadomość, tata pęka z dumy
  6. TVP naraziło życie i zdrowie innych? Skandaliczne zachowanie podczas jednej z transmisji wstrząsnęło opinią publiczną

Źródło: biznes.interia.pl 

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.