Pieniądze na sprzęt mają pomóc Polakom w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa. Rząd zaproponował pomoc w postaci dofinansowania narzędzi pracy i nauki zdalnej: komputerów i internetu. Kto może ubiegać się o takie wsparcie i jak to zrobić?

Z racji tego, że szkoły i uczelnie będą zamknięte przynajmniej do 14 kwietnia, a Polacy przeszli na tryb pracy i nauki zdalnej, rząd zaoferował wsparcie. W tym trudnym dla wszystkich czasie wyszedł z inicjatywą dofinansowania na komputery i internet. Dzięki temu wszyscy będą mogli sprawnie realizować swoje zadania na odległość. Minister cyfryzacji Marek Zagórski informuje, że pierwsze pieniądze zostały przekazane.

Dofinansowanie na komputery i internet: dla kogo?

Wnioskować o dofinansowanie mogą samorządy, które uznają, że uczniowie lub nauczyciele nie posiadają sprzętu odpowiedniego do pracy i nauki zdalnej, a następnie rozdzielać je dla poszczególnych placówek. Obejmuje to między innymi laptopy czy łącze internetowe. Dla pojedynczej gminy to nie mniej niż 40 tysięcy złotych, podaje portal biznes.interia.pl. Minister cyfryzacji Marek Zagórski poinformował, że pieniądze przekazano w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Już teraz gminy powinny oszacować swoje potrzeby. Na sam projekt rząd przeznaczył aż 180 milionów złotych. Niestety, nie każdy nauczyciel czy uczeń w Polsce może liczyć na laptopa. Sprzęt będzie się należał jedynie osobom najbardziej potrzebującym. Zostanie wypożyczony na czas epidemii tam, gdzie na jedno gospodarstwo domowe przypada jeden komputer, czy wielodzietna rodzina ma kilkoro uczących się dzieci.

  1. 10 lat temu w „Milionerach” padła historyczna wygrana. Co dziś robi pierwszy zwycięzca miliona?
  2. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, nie żyje 13-letni Łukasz
  3. Samotna mama piątki dzieci załamuje ręce, ma poważny problem. Poruszający apel

Pieniądze na komputery i internet: jak uzyskać?

Wnioski z prośbą o pieniądze będzie można składać do 1 kwietnia. Gminy już teraz powinny oszacować braki w poszczególnych placówkach edukacyjnych, mimo że gotowy wniosek jeszcze nie powstał. Jeżeli nauczyciel nie może realizować swojej pracy zdalnie z powodu braku narzędzi lub uczeń nie ma odpowiednich warunków do nauki w domu, rodzic powinien jak najszybciej zgłosić to szkole, do której uczęszcza dziecko.

Szkoły podejmą decyzję, komu przyznać pieniądze od rządu, co ma znacznie przyspieszyć cały proces. Ministerstwo Cyfryzacji będzie brało pod uwagę liczbę uczniów i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia. Rząd opracowuje już specjalny algorytm, mający pomóc tym w największej potrzebie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pieniądze
pexels.com/ Andrea Piacquadio

W dobie nauki zdalnej rząd zaproponował pomoc finansową dla uczniów i nauczycieli.

pieniądze
fot. pasja1000, pixabay.com

180 milionów złotych zostanie przeznaczonych na zakup sprzętu do pracy i nauki zdalnej.

pieniądze
pexels.com/bongkarn thanyakij

O pieniądze mogą też ubiegać się nauczyciele, którzy nie mają odpowiednich warunków do pracy w domu.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski informuje, że pieniądze zostały przekazane.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  3. Jakie jedzenie wspomaga odporność? Naukowcy zabrali głos, cenne wskazówki
  4. Radosław pokazał, co Małgorzata Rozenek robi w ciąży. Fani od razu zadali mu jedno pytanie
  5. Ministerstwo Zdrowia podało smutną informację. Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem
  6. Zauważyłeś białą pianę w słoiku z miodem? Miej świadomość arcyważnej rzeczy

źródło: biznes.interia.pl, popularne.pl

Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.