Pieniądze Polaków to teraz wielkie zmartwienie rządu. Planowane podwyżki i wzrost płacy minimalnej zderzyły się z nową rzeczywistością. Koronawirus pokrzyżował plany rządu dotyczące wzrostu wynagrodzenia do 3000 złotych w 2021 i nawet do 4000 złotych w roku 2024. Na razie obserwowany jest spory spadek PKB. Łatwo przypuścić, że rząd nie wywiąże się ze złożonych rok temu obietnic. Ekonomiści w rozmowie z money.pl zapowiadają spadek płac, czy Polacy powinni czuć się oszukani?

W tym roku pensja minimalna wynosi 2600 złotych brutto. Jest to o 350 złotych więcej niż w roku 2019. W następnych latach, zgodnie ze słowami Jarosława Kaczyńskiego, mieliśmy spodziewać się kolejnych wzrostów. Polacy mieli mieć więcej pieniędzy, jednak epidemia koronawirusa może zatrzymać ambitne plany rządu.

Pieniądze Polaków – czy zostaliśmy oszukani?

Przedsiębiorcy, właściciele firm, zdecydowanie wykluczają w najbliższym czasie jakiekolwiek podwyżki. Jest to związane z trudną sytuacją rynkową. Wiele firm zdecydowało się na redukcje etatów lub zmniejszenie pensji swoim pracownikom, żeby móc przetrwać ten trudny czas na rynku.

Firmy, zgodnie z planem PiS-u, miały rosnąć w siłę i już w połowie 2020 roku proponować swoim pracownikom podwyżki. Jednak wygląda na to, że nie będzie to możliwe. Średnia pensja nie wzrośnie w najbliższym czasie, pytanie tylko, kiedy w takim razie?

  1. Bardzo przykry widok grobu małej Madzi z Sosnowca. Nikt już nie pamięta o jej cierpieniu?
  2. Była żona Wiśniewskiego wróciła, wszystko się wydało. Pikantne szczegóły niespodziewanie trafiły do mediów
  3. Smutne informacje o Katarzynie Dowbor. Gwiazda jest nieuleczalnie chora

Koronawirus a pensje Polaków

Ekonomista pracodawców RP dr Sławomir Dudek, dla portalu money.pl skomentował tę sytuację:

– Widzimy, jakie dane spływają z rynku. Szczególnego wzrostu płac nie będzie, nie ma więc szans, aby utrzymać zapisaną w budżecie prognozę dotyczącą przeciętnego wynagrodzenia.

Wygląda więc na to, że pensje, które miały znacznie wzrosnąć, mogą zmaleć, dr Sławomir Dudek kontynuuje:

– Może się okazać, że obecny poziom płacy minimalnej będzie stanowić nie 50, ale nawet 60 procent przeciętnego wynagrodzenia.

Rząd próbuje jednak jakoś pomóc polskiej gospodarce. Powstanie tarczy antykryzysowej jest podporą dla firm i przedsiębiorstw, jednak może niestety godzić w ich pracowników. Rząd podjął niedawno decyzję o zmniejszeniu odprawy, co opisaliśmy dokładnie tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pieniądze
Fot. pixabay.com Arcaion

Polska średnia pensja miała wzrosnąć, tymczasem czeka nas spadek zarobków w Polce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  2. Porażająca wiadomość z Chin. Wielu protestowało i się bało, ale decyzja zapadła
  3. Ewa Szykulska codziennie cierpi. Nic nie da się zrobić, mimo wszystko nie zamierza się użalać
  4. Para młoda razem z gośćmi weselnymi zginęła na miejscu. Tragedia chwilę po ślubie
  5. Wzorki na paznokcie – jak je zrobić? Przedstawiamy nasze 2 proste propozycje
  6. Jarosław Kaczyński chciał to ukryć? Zatrważające sekrety, o których nikt nie wiedział

Źródło: money.pl

Poprzedni artykułPrzywiązał córkę do krzesła i przez 13 lat więził w piwnicy. Nie mieści się w głowie, cały świat zamarł
Następny artykułNie żyje Jerzy Plich. Smutną wiadomość przekazała żona, ”do ostatnich chwil życia był świadomy”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl