Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest nowa pierwsza dama USA? Mało kto pamięta, jaką scenę urządziła kilkanaście lat temu, gdy mąż chciał kandydować
Karol Osiński
Karol Osiński 07.11.2020 22:29

Kim jest nowa pierwsza dama USA? Mało kto pamięta, jaką scenę urządziła kilkanaście lat temu, gdy mąż chciał kandydować

joe biden
fot. AFP/EAST NEWS

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Jill Biden zastąpi na tym szczytnym stanowisku Melanię Trump. To oczywiście efekt zwyciężonych przez jej małżonka Joe Bidena wyborów prezydenckich, które dnia 7 listopada 2020 roku oficjalnie zostały zakończone. Kim jest małżonka nowego prezydenta USA? Kilkanaście lat temu zrobiła mężowi niezły numer.

Jeszcze kilkanaście lat temu zasłynęła z niecodziennego numeru, który wyrządziła swojemu mężowi. Dzisiaj przygotowuje się do objęcia stanowiska pierwszej damy Stanów Zjednoczonych. Kim jest Jill Biden i czym się zajmuje?

Pierwsza dama USA

Wybory prezydenckie w USA niedawno zostały zakończone. Ich zwycięzcą i tym samym nowym 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Joe Biden. W wyborach pokonał panującego dotychczas prezydenta Donalda Trumpa zyskując 273 głosy elektorskie przy 213 Trumpa.

– Demokrata Joe Biden pokonał w sobotę prezydenta Donalda Trumpa i został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Tym samym staje na czele narodu ogarniętego pandemią i splotem zawirowań gospodarczych i społecznych – podaje agencja prasowa Associated Press.

Podczas wszystkich spotkań z wyborcami kandydatom towarzyszyły ich małżonki Jill Biden oraz Melania Trump. Jak wiadomo, ta pierwsza właśnie została następczynią Melanii. Pierwsze damy USA nazywane są potocznie gospodyniami Białego Domu. Urząd ten sprawują małżonki prezydentów USA, jednak zdarzały się przypadki, że tytuł przypadał kobietom niebędącym żonami prezydentów np. gdy prezydent był wdowcem lub kawalerem.

Przypomnijmy, że jako pierwszej tytuł ten przypadł małżonce George’a Washingtona Mathcie Custis Washington. Z kolei przed Melanią Trump tytuł pierwszej damy dzierżyły Michelle Obama, Laura Bush, czy Hilary Clinton.

  1. Od dziś nowy zakaz, nikt się nie spodziewał. Premier podjął kolejną decyzję, już za 2 dni wszystko może się zmienić
  2. Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieście
  3. Pilny apel premiera, zwrócił się do jednej grupy Polaków. Nie ma ani chwili do stracenia

Kim jest Jill Biden?

Jill Biden urodziła się w 1951 roku w miejscowości Hammonton w stanie New Jersey. Przez długi czas swojej ścieżki zawodowej nauczała języka angielskiego. Zanim wyszła za mąż za obecnie panującego prezydenta USA Joe Bidena, była w związku małżeńskim z Billem Stevensonem.

Jill i Joe pobrali się w 1997 roku. Wychowywali razem troje dzieci. Jill zastępowała matkę dwóm synom Joego z pierwszego małżeństwa. Dopiero po jakimś czasie doczekali się wspólnej pociechy, córki Ashley Blazer Biden.

Pierwsza dama USA ma na swoim koncie podwójny tytuł magistra, oraz doktorat na Uniwersytecie Delaware. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała w szkołach podstawowych i średnich, a nawet w szpitalu psychiatrycznym dla nastolatków. Gdy jej mąż został wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych podczas rządów Baracka Obamy w dalszym ciągu pracowała. Mówi się, że nawet, teraz gdy jej mąż zwyciężył w wyborach prezydenckich, nie ma zamiaru zaprzestawać swojej pracy.

Portal politicalwire.com wspomina historię sprzed 16 lat. Kiedy Joe Biden kandydował na prezydenta USA w 2004 roku, Jill nie chcąc, by jej mąż został prezydentem zdecydowała się przyjść na spotkanie przedwyborcze w stroju kąpielowym z napisem NIE na brzuchuSiedziałam w basenie w kostiumie kąpielowym. [..] Zdecydowałam, że muszę wziąć udział w tej rozmowie […] Narysowałam NIE na moim brzuchu i pomaszerowałam przez pokój – wspomina słowa Jill Biden portal politicalwire.com.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pierwsza dama

Jill Biden została nową Pierwszą damą USA.

Pierwsza dama

Nowa Pierwsza dama ma 69 lat i z wykształcenia jest nauczycielką.

Pierwsza dama

Jeszcze 16 lat temu nie chciała, by jej mąż został prezydentem i w ramach protestu przyszła na spotkanie przedwyborcze w kostiumie kąpielowym z napisem „NIE”.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
  2. Coś podobnego, prawda o Jarosławie Kaczyńskim wyszła na jaw. Mało kto ją zna. Wszystko się działo podczas rodzinnych wycieczek poza miasto
  3. Widzowie ”Rolnik szuka żony” mocno się zdziwią. Za tydzień nie zobaczą kolejnego odcinka, wielkie rozczarowanie
  4. Szpital nie przyjął kobiety, która pracowała w nim 35 lat. Odesłali ją do domu, niestety zmarła
  5. Ważna wiadomość dla wszystkich obywateli. Najbliższe 4 dni będą kluczowe, sytuacja jest bardzo poważna
  6. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
  7. Działa jak antybiotyk, a wszystkie składniki do jego zrobienia masz pod ręką. Piorunujące działanie syropu z czosnku

Źródło: jastrzabpost.pl, politicalwire.com