Pierwsza dama powinna dostawać wynagrodzenie? Do tej pory żony prezydentów miały zakaz pracy w zawodzie czy brak opieki ZUS. PiS jeszcze niedawno przedstawił pomysł, który zakładał, że żona głowy państwa ma otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 55% pensji swojego męża. Według portalu money.pl byłoby to ponad 13 tysięcy złotych. Zdania Polaków w tej kwestii są znacząco podzielone.

Sondaż Instytutu Pollster dla Super Expressu, który został zrealizowany w dniach 24–25 czerwca 2020 roku na próbie 1059 dorosłych Polaków, wskazuje, że zdania są znacząco podzielone. Aż 41% badanych uznało, że Pierwsza Dama powinna dostawać wynagrodzenie. Inni zaś twierdzą, że pieniądze się im nie należą, a to wszystko dlatego, że nie każda żona Prezydenta do tej pory aktywnie uczestniczyła w życiu państwa.  

pierwsza dama
Fot. instagram.com/pierwszadamapl/ TRICOLORS/EAST NEWS / Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Czy Pierwsza Dama powinna dostawać wynagrodzenie? – czekamy na Wasze opinie.

Poprzedni artykułTVN przekazał wstrząsającą wiadomość. Nie żyje mistrz Polski, syn potwierdził przykre doniesienia
Następny artykułPrzez 11 lat pracowała w Biedronce. Teraz powiedziała, co myśli o Polakach, ”są okropnymi klientami”
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.