Czy pierwsza dama powinna zarabiać? Jakie są jej obowiązki? Dlaczego nie pracuje? Odpowiedzi na te pytania mogą zaskoczyć naprawdę wielu. Wiemy, jak sprawa wygląda w przypadku Agaty Dudy, obecnej Pani Prezydent.

Ile zarabia Agata Duda?

Agata Duda nie zarabia nic. Dlaczego? Według informacji portalu biznesinfo.pl żona Andrzeja Dudy mogłaby liczyć na 13 tysięcy brutto miesięcznie, dlaczego zatem nie zarabia? Okazuje się, że do pomysłu zarobków krytycznie odniósł sam Pałac Prezydencki:

– Andrzej Duda oświadczył, że jego małżonka nie oczekuje pieniędzy za sprawowaną funkcję i jest gotowa pełnić ją całkowicie honorowo. – cytuje biznesowy portal.

Co robi Agata Duda?

Agata Duda na co dzień zajmuje się m.in. wizytami krajowymi, wizytami z Pałacu Prezydenckim, wspiera inicjatywy charytatywne. Po 3 latach kadencji Andrzeja Dudy kancelaria przygotowała zestawienia, w którym wyliczono, że Agata Duda odbyła 150 wizyt krajowych, 42 wizyty zagraniczne, 135 spotkań w Pałacu Prezydenckim oraz wystosowała 118 listów okolicznościowych i wsparła m.in. 90 inicjatyw charytatywnych.

Agata Duda
fot. eastnews.pl/Andrzej Iwanczuk

Jesteście zdziwieni, ile robi pierwsza dama?