Od wczoraj wszystkie media żyją jedną informacją – właśnie wyszedł pierwszy numer Vogue Polska. Numer dopiero dziś trafił do kiosków, ale już wczoraj o okładce pisma mówili dosłownie wszyscy. Jak to zazwyczaj bywa, powstały dwa obozy – jedni są totalnie zachwyceni, inni uważają ją za prymitywną i po prostu brzydką. Cała sieć pływa w przeróbkach zdjęć spod Pałacu Kultury. Jednak dopiero w środku zaczyna się prawdziwa zabawa.

Okładkę już na pewno widzieliście w sieci, dwie nasze supermodelki Anja Rubik i Małgosia Bela pozują na tle Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a za ich plecami widzimy rosyjską wołga. Symbolicznie? Bez wątpienia, artystycznie również. Jeżeli twórcy polskiej edycji Vogue na celu mieli wywołanie dyskusji- totalny sukces!

ZOBACZ TEŻ: Ile kosztuje związek i miłość w Polsce? Zaskakujące statystyki

Co czeka nas w środku

Zdjęcie okładkowe to oczywiście,  jedno z wielu zdjęć, które powstały przy okazji sesji. Zdjęcia wykonał Juergen Teller, niemiecki fotograf. Sesja nie została poddana obróbce graficznej, a w środku znajdziemy zdjęcia innych znanych Polaków: Krystyny Jandy, Lecha Wałęsy i Janusza Gajosa. Znajdziemy również zdjęcia Anji Rubik, która leży na workach pełnych ziemniaków, zdjęcia pierogów, Stoczni Gdańskiej i pomnik Jana Pawła II. 

W wywiadzie dla Vogue.pl Rubik tak skomentowała sesję zdjęciową:

– Sądzę, że to pierwszy wydanie Vogue będzie bardzo polskie, w taki zabawny sposób. Sądzę, że Polacy są na tyle dojrzali i mają taki dystans do siebie, poczucie humoru, że spojrzą na to z przymrużeniem oka. Dlatego, że bawimy się polskością, takimi symbolami typowymi dla Polski. Poza tym to będzie coś naprawdę innego, nie ma takiego magazynu, nawet zbliżonego na rynku polskim. 

– Ja się niezmiernie cieszę, szczególnie teraz, w kontekście tego, co się dzieje w Polsce, że wyjdzie takie niezależne pismo i pokaże coś całkowicie innego, inną estetykę. Dzięki temu będziemy mogli na pewno się czegoś nauczyć. 

ZOBACZ TEŻ: SZOK! Górniak nawiązała znajomość z ojcem sióstr Hadid

https://www.instagram.com/p/BfIuUUOgdct/?hl=pl&taken-by=anja_rubik

ładowanie...

Zobacz również