Lelum.pl > Nowości > Pierwszy pocałunek: 20 porad jak tego nie sknocić
Monika Jeleniak
Monika Jeleniak 03.11.2019 15:10

Pierwszy pocałunek: 20 porad jak tego nie sknocić

miłość od pierwszego wejrzenia
Fot.: stocksnap, pixabay.com

Pierwszy pocałunek może okazać się albo a. najlepszym wspomnieniem młodości, albo b. najgorszym koszmarem, do którego nie będziesz chciała nigdy wracać myślami. Od ciebie zależy, jak będzie wyglądać ten niezwykle intymny akt.

Pierwszy pocałunek jest jak obraz malowany akwarelami: posiadasz przebłyski z tego niezwykłego zdarzenia, które przytrafiło ci się prawdopodobnie we wczesnych etapach życia. Jeżeli jednak jeszcze nie doświadczyłaś tej jakże ulotnej i magicznej chwili, zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi pierwszego zbliżenia.

1. Pierwszy pocałunek jak powinien wyglądać?

Pierwszy pocałunek był i jest ukazywany we wszystkich kierunkach kultury: od filmów, przez wystawy, rzeźby, piosenki, na książkach kończąc. Teoretycznie, lwia część tych ukazanych za pomocą sztuki wygląda tak samo. Rozanieleni i szczęśliwi młodzi ludzie umawiają się na potajemną schadzkę w urokliwym ogrodzie pełnym róż, skąpanych jeszcze w popołudniowym słońcu (rzecz zazwyczaj dzieje się po szkole). Jak to wygląda w praktyce?

Życie pokazuje nam, że kinematografia czy literatura nie zawsze wychodzą nam naprzeciw w rozwiązywaniu realnych dylematów. Do szkoły nie koniecznie musi przyjść czarujący brunet o niebieskich oczach, który od początku swojego ukazania się zwiastuje romans na korytarzu przy szafkach. Powszechne przekonanie na temat pierwszego pocałunku w wieku 16 lat jest tylko frazesem, czy zbiorem słów, którymi społeczeństwo posługuje się na co dzień, nie do końca zdająca sobie sprawę z jego znaczenia. Dlatego my zalecamy nie brać ich do siebie.

2. Jak przygotować się do pierwszego pocałunku?

Do pierwszego pocałunku wbrew pozorom da się przygotować. Z nami zobaczysz, jak dokonać odpowiednich wyborów, na podstawie poszanowanie dla samej siebie. Gotowa na porady? Ruszamy.

3. Wybierz odpowiednią osobę!

Do pierwszego pocałunku przygotujemy cię wnikając we własne doświadczenia zebrane na polu miłosnym. Najpierw udzielimy nieco podpowiedzi, jak wybrać … odpowiednią osobę do tego niezwykłego czynu. Klucz bowiem tkwi właśnie w niej- jeżeli wybrany przez ciebie partner odpowiada ci charakterem i wyglądem, będziesz przekonana co do jego intencji- po prostu automatycznie przechylisz ku niemu głowę. Pamiętasz lekcję fizyki na temat przyciągania się magnesów? Czas najwyższy zastosować ją na żywym przykładzie!

4. Nabierz pewności siebie

Jak już wyżej to ujęłyśmy- teoria nie jest równa praktyce, ale właśnie na tym polega przewrotność życia. Znalazłaś kandydata, który odpowiada ci rysopisem do idealnego męża? Połowa sukcesu za tobą. Jednak jeszcze nie zdarzyło ci się filmowe ujęcie rodem z najpiękniejszego romansu o zachodzie słońca? Nic straconego! Pierwszy pocałunek nie jest bowiem równoznaczny z pierwszym spotkaniem wybranka, a pewność siebie nabiera się z czasem. Jest ona jednym z najważniejszych składników tego niezwykłego momentu, dlatego użyj jej, gdy będziesz gotowa. Od dawna wiesz, że gdzie się człowiek spieszy, tam się diabeł cieszy. Osób trzecich w tym przypadku nie potrzebujesz!

5. Pierwszy pocałunek w jakim wieku?

Pierwszy pocałunek nie musi być zależny od liczb, a twojej gotowości do tego czynu. Amerykańskie filmy chętnie posiłkują się szkołą do ukazania miłosnych wzlotów i upadków, ale pamiętaj, że ktoś jest odpowiedzialny za scenariusz, za który dostał prawdopodobnie milion dolarów. Ty piszesz swój na własnych zasadach, tym bardziej nie pobierasz za to wynagrodzenia w monetach, ale w kolejnych doświadczeniach. Jest to o tyle wygodne, że sama decydujesz o swoich losach, w tym, kiedy pocałunek powinien nastąpić. Wikipedia podpowiedziała ci, że w wieku 16 lat? Nie zawsze powinnaś się słuchać sztucznego oprogramowania, którego jedyny kontakt z żywym człowiekiem sprowadzał się do pośrednictwa monitora.

6. Liczby nie są istotne

Jak zwykle w takich momentach, proponujemy nie posługiwać się legendami miejskim, a własnym wnętrzem i głosem, który się z niego wydobywa. Jeżeli jest on donośny i robi sporo hałasu, to znak, że możesz się skłaniać ku pewnym czynom. Szczególnie jeżeli wiesz o istnieniu swojej drugiej połówki. Odpowiadając na pytanie pierwszy pocałunek w jakim wieku? Kierowałybyśmy się do lekkiej modyfikacji i nie ujmować tego za pomocą danych liczbowych. Możesz być gotowa w wieku 16, 25, 45 lub 65. Miłość nie zna metryki. Czy to hasło znane z licznych romansów? Cóż, czasami i nam się zdarzy coś przeczytać. Zapamiętujemy tylko te słowa, z których wybrzmiewa mądrość.

7. Jakie znaczenie pierwszego pocałunku? (pierwszy pocałunek z chłopakiem/ pierwszy pocałunek z dziewczyną)

Na podstawie znaczenie pierwszego pocałunku powstało mnóstwo pieśni, legend, opowieści czy szant. Miłość jest bardzo wdzięcznym tematem nie tylko dla artystów, ale również dla nas samych. Bądźmy malarzami, piosenkarzami i poetami własnego życia!

Przeglądając fora internetowe, można trafić na wielość wątków opartych o pierwsze doświadczenia czy wydarzenia, związane z aktami miłosnego uniesienia. Dla każdego znaczy to, co innego, my skupmy się na pocałunkach. Wcześniej poruszałyśmy kwestię wieku pierwszego zbliżenia (miłość nie zna metryki, pamiętaj), zaś wiele kobiet podnosi pierwszy pocałunku do rangi mitologizacji. Dlaczego tak się dzieje?

Wróćmy na chwile do podstawówki. W drugiej klasie zaczęły ci wypadać zęby, jeden po drugim. Być może wkładałaś je wtedy pod poduszkę, licząc na pojawienie się zębowej wróżki, która poratuje cię nie tylko nowym kompletem siekaczy, ale również dobrym słowem na temat dorastania? Wierzenia czy mity są nam w życiu potrzebne dla podtrzymania pewnej magii, której nam z pewnością brakuje w prozie życia. Nie ma w tym nic złego, jeżeli pierwszy pocałunek sprowadzamy do czarodziejskiego uniesienia.

8. Kiedy powinien być pierwszy pocałunek?

Pierwszy pocałunek powinien mieć miejsce wtedy, kiedy uwierzysz w miłość. Wszystkie wyżej wymienione pozycje, o których rozpisałyśmy się wcześniej mogą stanowić pewną bazę dla twoich czynów, choć oczywiście sama możesz wybrać aspekty twojej miłosnej działalności! Dlatego nie ograniczaj się do poszczególnych cyfr- chyba że będziesz czytać nasze porady, których podałyśmy konkretną sumę :).

9. Otwartość na nowe doświadczenia

Doświadczenie jest najlepszą nauką, o której możemy ci powiedzieć. Trzeba działać, poszukiwać, ale oczywiście przy okazji szanując siebie i najbliższe osoby. Kwestie miłosne są niezwykle ciekawym obszarem poznawania i poszukiwania. Polecamy zapoznanie się z naszymi punktami z tej płaszczyzny.

10. Gotowość

Młodszy brat tytułowej otwartości, jednak nieznacznie różniący się znaczeniem. Nabiera się ją czasami latami, czasami pewność siebie przychodzi wraz z młodym wiekiem. Wszystko zależy od ciebie.

11. Zrozumienie

Słowo to powinno nam przyświecać zawsze i wszędzie, ponieważ żyjemy wśród ludzi. To oznacza, że mamy za zadanie żyć w zgodzie z innymi. Twoja miłość nie jest gotowa na pierwszy pocałunek? Wykaż się znajomością języka polskiego i powiedz jej, żeby się nie martwiła.

12. Kiedy powinien być pierwszy pocałunek?

Pierwszy pocałunek powinien nastąpić, kiedy wcielisz w życie, chociażby gotowość i zrozumienie, o których uprzednio była mowa. To one uczynią cię prawdopodobnie mistrzynią w podejmowaniu takich działań jak pierwszy pocałunek. A stąd już blisko do kolejnych zagadnień!

13. Gdzie powinien być pierwszy pocałunek?

Przewiń tekst do góry i zahacz oczami o temat filmowych pocałunków, gdzie unosiłyśmy się nad pierwszymi młodzieżowymi schadzkami w kwiecistych ogrodach. To tylko pewne wyobrażenie! Twój obrazek może, a nawet powinien wyglądać trochę inaczej. Świat jest piękniejszy, kiedy jest zróżnicowany na wiele sposobów! Wyobraź sobie, że każdy z nas całuje się w przytoczonej zieleni. Byłoby nudno, nie uważasz?

14. Czy można całować się w domu?

Tak, a nawet trzeba! Pierwszy pocałunek jest na ogół związany z pierwszymi doświadczeniami w sferze miłości, dlatego pamiętaj o organizacji odpowiedniej atmosfery! Oprócz ciebie na spotkaniu powinny pojawić się takie rzeczy jak:

15. Odpowiednie naświetlenie

Jako element pozytywnego zaskoczenia i umilenia cudownej atmosfery. Posługując się w domu licznymi świeczkami zapachowymi, możesz wyczarować niepowtarzalną okazję do pierwszego kontaktu z lubym/ lubą.

16. Przez żołądek do serca!

Mamy nadzieję, że zaliczyłyście na ocenę celującą test z historii, na której była mowa o romansie Pani Walewskiej z Napoleonem Bonaparte? Ciastko tej uroczej elegantki trafiło wówczas prosto do żołądka charyzmatycznego wodza, tym samym zaczynając jedną z najpiękniejszych historii miłosnych owianych tajemnicą. Nie wiadomo jak wyglądało to konkretnie w ich przypadku, ale pierwszy pocałunek jet idealnym momentem na zastosowanie przysłowia wobec drugiej osoby! Kuchnia włoska służy jako idealny przykład miłości w wersji kulinarnej. Sama nie potrafisz oprzeć się soczystym pomidorom, świeżym ziołom i długiemu makaronowi al dente? Dlaczego twój obiekt westchnień miałby się nie skusić na ciepłe danie posypane świeżymi ziołami?

17. Jak się ubrać na pierwszy pocałunek?

Na pierwszy pocałunek ubieramy się zgodnie z naszymi wyobrażeniami na temat mody, wygody i funkcjonalności. Najlepiej będzie dobrać tego magiczna dnia zestaw, który jest nam dobrze znany i którym na co dzień się posługujemy. Nie sprowadzaj pierwszego pocałunku do rewii mody, chyba że jest to zgodne z twoimi zasadami życia. Oto kilka odpowiedzi na nurtujące cię pytanie!

18. Twoje ubranie mówi za ciebie!

Jeansy i trampki świadczą o twojej wyluzowanej postawie? Ukaż to również przy okazji spotkania z twoim obiektem westchnień! W ten sposób pokażesz mu, że jesteś spontaniczna i otwarta- wyszczególnisz swoje cechy osobowości, z których możesz być przecież dumna! Luźne jeansy, ciekawa koszula z ulubionym wzorem w trójkąty, czy szara spódnica, z którą nie możesz się rozstać, będą tutaj jak najbardziej wskazane!

19. Nie przesadzaj, czyli mniej znaczy więcej.

Umówiłaś się ze swoją sympatią i zastanawiasz się nad doborem czerwonej szminki? Błąd! Nie jest to rozwiązanie przy tego typu okazji. Chyba że malujesz się na co dzień w taki sposób, a niebieski cień do powiek jest twoim znakiem rozpoznawczym. W żadnym innym wypadku nie sprowadzaj mocnego makijażu do odpowiedzi na pytanie, jak najlepiej umalować się na pierwszy pocałunek! Maz na ustach może w dodatku pogorszyć tak delikatną sprawę, jaką jest intymny moment zbliżenia. Nie pozwól jej przekreślić za pomocą tak wyrazistego koloru!

20. Pierwszy pocałunek krok po kroku

Pierwszy pocałunek, przy całym akompaniamencie uprzednio wymienionych słów na tematy około miłosne, powinien sprowadzać się do spontaniczności. Czasami nie mamy kontroli nad niektórymi aspektami życia. O ile możemy posprzątać mieszanie, ugotować pyszną kolację (wraz z deserem!) i ubrać się w nasze ulubione ciuchy, o tyle nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy osobę, którą idealizujemy, pocałujemy za 5, 10, czy 15 minut. Ale wiemy, jak to skutecznie zrobić!

Do tej czynności będzie ci potrzebny usta oraz język- najlepiej dwie pary :). Zbliżamy się głowami do drugiej osoby i jeżeli będziemy już dotykać się twarzami, to odpowiedni moment na zademonstrowanie naszych umiejętności językowych. Ten wsuwamy delikatnie do otworu drugiej osoby i tym samym można mówić o sukcesie! Teraz wiesz, jak powinien wyglądać pierwszy pocałunek!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pierwszy pocałunek

Nie wiesz kim być podczas pierwszego pocałunku? To proste- sobą! Pokaż to ubraniem! Sukienka w grochy na pewno ukaże twój luz.

pierwszy pocałunek

Sztuka lubi ukazywać piękno świata za pomocą farb olejnych. Kochankowie na zamku to jeden z najważniejszych motywów pięknej miłości.

pierwszy pocałunek

Pierwszy pocałunek w blasku świec? Kto o tym nie marzy!

pierwszy pocałunek

Przez żołądek do serca! Pamiętaj o odpowiednich daniach na randce, a pierwszy pocałunek będzie wyjątkowo apetyczny!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znaki zodiaku i samochody, jakie do nich pasują. Ferrari, a może Fiat?
  2. Nie mam znajomych. 10 CELNYCH porad by to zmienić 3
  3. Jak ubrać dziecko do teatru? Elegancja dla najmłodszych