Pies, którego przygarnęła pewna rodzina wiele lat temu, był małą, słodką kuleczką. Gdy zaczął dorastać, właściciele byli coraz bardziej zdziwieni. Czworonóg rósł i rósł, a zatrzymał się, dopiero gdy osiągnął bardzo imponujące rozmiary. Zeus mierzył tyle, ile najwyższy człowiek świata i bez problemu mógł spoglądać z góry na wszystkich domowników!

Zeus był gigantyczny i budził podziw wszędzie, gdzie tylko się pojawił. Pies trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, był dumą swoich właścicieli, miał wielu fanów, a nawet pomagał chorym. Pomimo jego sporych rozmiarów, dzieci doskonale czuły się w towarzystwie wielkiego doga niemieckiego.

Największy pies na świecie

Zeus, który zasłynął swoimi imponującymi rozmiarami, wywoływał uśmiech na twarzach dzieci, dlatego przez długi czas pracował jako terapeuta w szpitalu. Pacjenci go uwielbiali, a dzięki jego wymiarom chorzy nie musieli się do niego schylać. Pies był ulubieńcem w okolicy i bawił sąsiadów. Choć mógłby budzić przerażenie, to sam bał się mniejszych czworonogów i gdy tylko usłyszał szczekanie, chował się za nogami właścicieli.

pies
fot. screen YouTube Guinness World Records

Największy pies na świecie mierzył 111,8 cm w kłębie, a gdy stanął na łapach, miarka wskazywała aż 226 centymetrów! Gigantyczne rozmiary psiaka wpływały także na rodzinny budżet. Zeus jadł 12 misek karmy w ciągu zaledwie jednego dnia. Niestety, tak wielkie psy nie żyją długo. Ulubieniec dzieci odszedł za Tęczowy Most w 2014 roku, w wieku 5 lat.

 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jakie rasy psów są największe?

Największe rasy psów na świecie to dogi niemieckie, zwykle ważną od 50 do 90 kilogramów i mierzą około 80 centymetrów. Olbrzymie mogą też rosnąć mastiffy angielskie, których waga może wynosić nawet 100 kilogramów, a rosną do blisko 80 centymetrów. Podobną wysokość osiągają mastiffy neapolitańskie, jednak ważą „tylko” 60-70 kilogramów.

pies
fot. screen YouTube Guinness World Records

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromne zmiany w umowach na zlecenie. Dostaniesz mniej pieniędzy
  2. Dlaczego kot miauczy? Fakty i mity
  3. Szczeniak został siłą zabrany od matki. Gdy zobaczył ją po 3 miesiącach, nie mógł ukryć wzruszenia
  4. Pies został zakopany żywcem. Przetrwał tylko dzięki sile woli
  5. Nagrała, jak jej kot z karłowatością się bawi. Długo nie zobaczycie nic bardziej urzekającego, aż serce rośnie

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.