Pies tak samo jak i człowiek śpi w różnych pozycjach. Okazuje się, że dobór ich wiele mówi o naszych czworonogach. Z pozycji, w jakiej zasypia twój pupil, możesz wyczytać co nieco o relacji, która was łączy. Porównaj pozycję, w której zasypia twój pies i sprawdź, co chce ci przekazać. 

Na pewno wielokrotnie zauważyłeś, jak twój pies ucina sobie drzemkę, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, nad tym, że pozycja, w jakiej zasypia, ma znaczenie ? Okazuje się, że można z niej wiele wyczytać.

Pies i jego pozycje podczas spania

Niestety czworonogi nie mają zdolności porozumiewania się z ludźmi dlatego, musimy ratować się innymi narzędziami komunikacji. Wiemy już, że jak pies macha ogonem, to z pewnością chce pokazać nam, jak bardzo się cieszy. Jednak z pozycji, w jakiej ucina sobie drzemkę, też możemy się sporo dowiedzieć. 

 1. Pozycja boczna – oznacza, że pies czuje się komfortowo i bezpiecznie w twoim otoczeniu. Ufa ci i jest mu z tobą bardzo dobrze. 
 2. Kłębek – oznacza pełną gotowość, posłuszeństwo, a także spokój. To również wyraz tego, że pies jest gotowy, aby obronić cię w każdej sytuacji. 
 3. Pozycja na plecach – w ten sposób pies wyraża zadowolenie, wie, że jesteś jego panem i ma do ciebie absolutne zaufanie. 
 4. Pozycja na brzuchu – to często pozycja, którą przyjmują szczeniaki. Chcą w ten sposób pokazać, że drzemie w nich mały dominator, są bardzo czujni i w każdej chwili mogą wstać. 
 5. Pozycja waruj – jest to pozycja, w której przez napięcie wszystkich mięśni, niemożliwy jest sen. Prawdopodobnie twój pupil tylko udaje, że sobie drzemie, a w rzeczywistości jest gotowy do ataku. Ta pozycja nie wróży nic dobrego. 
 1. Z ostatniej chwili: europejski kraj pierwszy raz w historii odwołał maturę
 2. Zabrano jej 12 szczeniaków. Po 10 miesiącach suczka ponownie zobaczyła swoje dzieci
 3. Koronawirus posiada zdolność mutacji. Jeden pacjent był zarażony aż dwiema odmianami

Relacja psa z właścicielem

Psy to najwierniejsi przyjaciele. Już od wieków towarzyszyli ludziom podczas wędrówek. Mimo tego, że nie posiadają umiejętności mówienia, to wiele można wyczytać z ruchu ich ciała, a także z zachowania. Jeżeli do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy z tego, co ma do powiedzenia twój pupil, to teraz na nowo możesz spróbować go zrozumieć.

Od tej chwili twoja relacja z ukochanym czworonogiem będzie wyglądała zupełnie inaczej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies
fot. pixabahy.com @Winsker

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. 

pies
Screen z youtube.com/Animale

Pozycje psa podczas snu dużo mówią o waszej relacji. 

pies
fot. unsplash.com/Chris Leipelt

Nie każda pozycja zwiastuje coś dobrego. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Przez 60 lat pies był uwięziony w drzewie. Widok jest wstrząsający
 2. Zwierzęta ratunkiem w czasach koronawirusa. Są nieocenione
 3. Husky pierwszy raz w życiu widzi szczeniaka. Mały piesek był przestraszony, po chwili wydarzyło się niemożliwe
 4. Tygrys z ZOO w USA ma koronawirusa. Najprawdopodobniej zaraził się od człowieka
 5. Psia superrasa. Niedoceniane, ale piękne, mądre i zdrowe, właściciele mogą być dumni
 6. Golden retriever trafił do weterynarza w okropnym stanie. Ktoś dorobił mu „uśmiech” na pyszczku

Źródło: porady.sympatia.onet.pl

Poprzedni artykułPracownica Biedronki ujawniła porażającą prawdę? „Zamontowano kasy mobilne, by zwiększyć liczbę klientów”
Następny artykuł7 rzeczy, których nie możesz robić podczas epidemii na własnym balkonie. Możesz dostać mandat
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.