Pies cały czas szczekał na noworodka. Mama dziecka wiedziała, że psiak nie przepada za nowym członkiem rodziny, bo jest o niego zazdrosny, jednak nie zdawała sobie sprawy, co zwierzę chciało jej  przez to powiedzieć. Udała się więc do pokoju, w którym leżał maluch. Była przerażona.

Pies nie lubił noworodka i ciągle szczekał, gdy malec znajdował się w pomieszczeniu. Rodzina postanowiła to przeczekać i pomału oswoić dziecko z ich owczarkiem collie. Jednak tym razem mama dziecka zauważyła, że zwierzę zachowuje się inaczej niż zwykle. 

Pies bez przerwy szczekał

Tego dnia matka była z obojgiem dzieci sama w domu. Starsza, 9-letnia córka bawiła się w ogrodzie, a malutka dziewczynka leżała w nosidełku. Mama zaplanowała, że odpocznie, ale najpierw weźmie prysznic. Gdy weszła do kabiny prysznicowej, usłyszała szczekanie psa, była przekonana, że to znów niegrzeczne zachowanie zwierzaka, który ciągłym zawodzeniem albo złym zachowaniem dawał znać, że nie przepada za niemowlęciem. Nagle pies wpadł do łazienki i zaczął jeszcze bardziej przerażająco szczekać.

Kobieta wiedziała, że coś jest nie tak. Pobiegła do sąsiedniego pokoju, w którym była jej młodsza córka. Usta dziewczynki były kompletnie sine, a puls zanikł. Kobieta, sugerując się kolorem jej ust, uderzyła ją w plecy, bo wyglądało na to, że coś wpadło do jej przełyku. Po kilku uderzeniach z przełyku wypadło jedzenie, a dziecko zaczęło płakać.

  1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
  2. Czy puma Nubia może tęsknić za właścicielem? Słowa eksperta rzucają światło na sprawę
  3. Pochodzący z Polski policjant o uratowaniu chłopca przed rekinem. Wyznał, że nie miał czasu się bać

Psi bohater

Dziecko natychmiast zostało przewiezione do szpitala. Po szeregu badań stwierdzono brak zagrożenia życia i zdrowia. Jak się okazało, dziewczynka faktycznie zachłysnęła się jedzeniem, które zatkało drogi oddechowe. Gdyby nie owczarek collie, mama mogłaby zauważyć to zbyt późno i nie udałoby się jej uratować.

Od tej pory zatwardziały wróg nowego członka rodziny stał się najlepszym przyjacielem dziecka. Po powrocie ze szpitala nie odstępował łóżeczka dziewczynki, musiał pilnować, czy wszystko jest dobrze. Jak się okazuje psy, jako zwierzęta stadne, nawet jeśli mają kłopot z akceptacją niektórych członków rodziny, czują się odpowiedzialne za ich zdrowie i bezpieczeństwo. Owczarek Coli stał się rodzinnym bohaterem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies
unsplash.com/Krisztian Tabori

Owczarki Collie to psy z charakterem. Kiedyś służyły jako psy pasterskie. Nie brak im zdecydowania i zaciętości.

pies
youtube.com/ allgood2000

Pies od tego incydentu pokochał dziewczynkę i nie spuszczał jej z oka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Podejrzewał u kota nowotwór. Kiedy zaczął operację, okazało się, że bardzo się mylił
  3. Ciało jelenia całe pokryte jest w guzach. Fotografia dzikiego zwierzęcia poruszyła tysiące ludzi
  4. Golden retriever bał się burzy, nagle podeszło do niego dziecko. Wtedy stało się niezwykłe
  5. Owczarek niemiecki chciał złapać kota i wszedł za nim na drzewo. Nie mógł zejść bez pomocy straży
  6. Ważąca blisko 8 kilogramów chihuahua została porzucona. Jej nowa mama wdrożyła jej dietę

Źródło: lolmania.pl

Poprzedni artykułSkończyła 52 lata, a wygląda jak nastolatka. Gwiazda TVP zachwyca, ale internauta zadał jej trudne pytanie
Następny artykułJak wiele kaw to za dużo? Sprawdź, czy pijesz odpowiednią ilość
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl