Pies bardzo często traktowany jest jak członek rodziny, jak dziecko. Dokładnie tak samo jak dziecko, zwierzę może poczuć się odrzucone, kiedy w domu pojawia się ktoś nowy. Ciężko przewidzieć czy tak się stanie, ale można tłumaczyć mu, że wciąż będzie dla nas ważne. Tak właśnie trzeba było postąpić z tym psem!

Ciężko znaleźć w czasach obecnych taką osobę, która o swoim ukochanym zwierzaku myśli inaczej niż jako o członku rodziny. Pies, kot, a może świnka morska albo żółw, pewnie zachowujemy się tak, jakby była to co najmniej nasza pociecha. Co jednak, kiedy rodzina rzeczywiście się powiększy? Jak przygotować na to nasze zwierzę?

Pies zrozumiał, że nie jest już najważniejszy

Te dwa zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów. Nie trzeba się zbyt długo zastanawiać nad tym, co musiał myśleć sobie widoczny na nich pies. Jego państwo próbowali mu tłumaczyć, że w ich domu pojawi się ktoś jeszcze, pozwalali na spokojnie zapoznać się z sytuacją.

Jednak ileż można wymagać od zwierzęcia? To normalne, że pies zrozumiał powagę sytuacji dopiero wtedy, kiedy w ich domu po raz pierwszy pojawiła się ta mała istotka. Kiedy jego pan to ją trzymał na kolanach, bawił się z nią i pilnował jej. A jego, psa, może nawet ostro skarcił, gdy zbytnio się do niej zbliżał. 

Jak oswoić zwierzę z dzieckiem?

Żeby oswoić psa z dzieckiem, musimy przede wszystkim pamiętać, że nasze zwierzę to również żywe stworzenie, które tak samo jak my, ma uczucia. Ta samo jak my, może się ono czuć porzucone i odsunięte na dalszy plan. Tak z pewnością czuł się ten pies.

Widać od razu po tym, jak siedzi smutny przy swoim panu, który trzyma na kolanach malutkie niemowlę. Na całe szczęście, mężczyzna postanowił pocieszyć pieska, i zaraz również jego przytulił!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies
facebook.com/BarkedBy9GAG

Pies był bardzo smutny. 

pies
facebook.com/BarkedBy9GAG

Jego pan postanowił go pocieszyć.

pies
canva.com

Pies też może być smutny i zazdrosny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Sąsiedzi bali się tego owczarka niemieckiego. Pewnego dnia jego właściciel uchwycił jego spotkanie z listonoszem
  3. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  4. Golden retriever wrócił ze spaceru… z koalą na plecach. Uratował jej życie
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie

źródła: facebook.com/BarkedBy9GAG

Poprzedni artykułPamietacie Gienka Loskę? Żona artysty opowiedziała o stanie jego zdrowia, nie jest dobrze
Następny artykułDziennikarz TVP znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie. Samolot, którym leciał stanął w płomieniach
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego