Pies, którego dostrzegli pewni pracownicy, tkwił w drzewie aż przez 50 lat. Historia jest nieprawdopodobna, ale wydarzyła się naprawdę. Ci, którzy jako pierwsi zauważyli czworonoga, przeżyli wstrząs i bardzo długo nie mogli zapomnieć o całej sytuacji. Jak to tego doszło?

Fakt, że pies od wielu lat znajduje się w pniu drzewa, odkryli drwale. Mężczyźni podczas rutynowej pracy natknęli się na niezwykłe znalezisko, które wywoływało dreszcze. Ich oczom ukazał się widok, który poruszyłby każdego. Jak to się stało, że zwierzę znalazło się w drzewie? Udało się to ustalić.

Pies utknął w drzewie

To historia jak z filmu. Drwale obecni przy wycince nie mogli nawet podejrzewać, że to nie będzie dzień jak każdy inny. Podczas pracy, w wiekowym pniu, zamiast słojów, znaleźli coś, co odebrało im mowę. Był to zmumifikowany pies myśliwski. 

Mężczyźni stali jak wryci, pomimo lat pracy jeszcze nigdy nie widzieli czegoś takiego. Czworonóg ułożony był w pozycji pionowej, jego zęby były mocno wyszczerzone, a łapy wyciągnięte do przodu. Dzięki temu naukowcom udało się dowiedzieć, co najprawdopodobniej wydarzyło się aż 50 lat temu.

Jak pies utknął w drzewie?

Pies utknął w drzewie podczas pogoni za wiewiórką – przypuszczają naukowcy. Niezwykłe jest to, w jakim stanie został odnaleziony. Jak to możliwe, że ciało zachowało się bez większych zmian? Można to wyjaśnić w naukowy sposób, choć zbieg okoliczności również jest niewiarygodny.

Zwierzę zaklinowało się w bukowcu Quercus montana. Drzewo ma w sobie garbniki, które odgrywają olbrzymią rolę w obróbce skór. Co ciekawe, w pniu było też wyjątkowo sucho, dlatego niezwykła mumia zachowała całkiem dobry stan i została eksponatem w muzeum Southern Forest World w USA.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

PIES
vivimetaliun.blogspot.com

Drwale natknęli się na coś nieprawdopodobnego.

uploaded
vivimetaliun.blogspot.com

W pniu drzewa znajdował się pies myśliwski. Ciało tkwiło tam aż 50 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Dlaczego koty otwierają szafki? Wszyscy właściciele znają odpowiedź!
  3. Owczarek niemiecki cudem przeżył po tym, jak został znaleziony w rzece. Ktoś przywiązał mu kamień do szyi
  4. Dlaczego kot podgląda mnie w toalecie? Wcale nie ma złych intencji
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie

Źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułNauczycielka chciała zachęcić uczniów do nauki anatomii. Zdjęła swoje ubrania i pokazała się w niecodziennym wydaniu
Następny artykułJak zrobić domową pastę do zębów? Przepis na zdrową pastę do zębów bez chemii
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.