Lelum.pl

thedodo.com

Pies trafił do schroniska. Przerażony, cały czas przytulał swojego misia

10 Października 2019

Autor tekstu:

Marta Kulik

Pies trafił do schroniska bez ważnego powodu. W ciągu chwili stracił ciepły dom i poczucie bezpieczeństwa. Przerażony zwierzak cały czas przytulał swojego pluszowego misia. Zdjęcia rozrywają serce.

Pies trafił do schroniska bez ważnego powodu. W ciągu chwili stracił ciepły dom i poczucie bezpieczeństwa. Przerażony zwierzak cały czas przytulał swojego pluszowego misia. Zdjęcia rozrywają serce.

Smutny pies trafił do schroniska. Jego życie legło w gruzach po tym, jak rodzina oddała go po zaledwie kilku miesiącach. Zwierzę miało przy sobie jedynie pluszowego misia, który okazał się najlepszym przyjacielem.

Pies trafił do schroniska

Roczny, porzucony pies trafił do schroniska w Teksasie. Właściciele nie potrafili wytłumaczyć swojej decyzji, choć wcześniej wykonali wszystkie badania, zapłacili za kastrację i zaczipowanie. Z dnia na dzień porzucili W schronisku szybko okazało się, że pupil jest suczką, nazwano ją Ellie.

— Bardzo się bała. Jedyną rzeczą, jaka jej pozostała, był pluszowy miś. Cały czas się do niego tuliła. Ten widok rozdzierał serce. Kiedy Ellie była bez misia, od razu zwijała się w kłębek i bardzo się bała. Miś dodawał jej odwagi i poczucia bezpieczeństwa — mówiła kobieta, która znalazła suczce nowy dom, w rozmowie z The Dodo.

pies

Schronisko nagłośniło sprawę, aby Ellie trafiła w dobre ręce. Zainteresowała się nią walcząca o prawa zwierząt Jennifer Jessup. Kobieta opowiedziała o wszystkim swojemu bratu mieszkającemu na Florydzie, a ten postanowił pomóc Ellie. Udało się zorganizować transport, a suczka trafiła do nowego domu. Na początku była nieufna i bała się nowego miejsca, jednak z czasem przyzwyczaiła się do otoczenia i właściciela. Otuchy dodawał jej ukochany miś.

pies

Jak adoptować psa ze schroniska?

Psa ze schroniska można adoptować, spełniając podstawowe warunki, określone w regulaminie danego miejsca. Wbrew pozorom nie jest to prosta procedura i nie każdy może przygarnąć porzuconego psa. Przed przystąpieniem do adopcji konieczne będzie wypełnienie odpowiedniego formularza. Pytania będą dotyczyły posiadanych zwierząt, warunków mieszkaniowych czy wyjazdów rodziny. Kolejnym krokiem zwykle jest rozmowa z pracownikami, spacer ze zwierzakiem i pokazanie miejsca, w którym psiak będzie żył.

pies

Kiedy nie można adoptować psa? Psa nie można adoptować, gdy nowy właściciel nie zapewni mu bezpiecznych warunków, odpowiedniej diety czy zalecanej ilości ruchu. Na adopcję nie mają szans osoby, które chciałyby trzymać psa na łańcuchu. Należy pamiętać, że zwierzę to nie prezent i nie można przygarnąć psa, aby oddać go innej osobie, która nie jest świadoma obowiązków wynikających z posiadania zwierząt lub nie ma ku temu odpowiednich warunków.

ZOBACZ TEŻ:

Źródło: thedodo.com

Tagi:

Marta Kulik

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Zwierzęta

Ogromne niebezpieczeństwo zbliża się do Polski? Policja apeluje: „może być niebezpieczne dla społeczeństwa”

Czytaj więcej >

Zwierzęta

Widzisz kota na zdjęciu? 4 obrazki podbijają sieć, ludzie głowią się nad odpowiedzią

Czytaj więcej >

Zwierzęta

Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania

Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund

Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania

Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę

Czytaj więcej >