Pies trafił do schroniska bez ważnego powodu. W ciągu chwili stracił ciepły dom i poczucie bezpieczeństwa. Przerażony zwierzak cały czas przytulał swojego pluszowego misia. Zdjęcia rozrywają serce.

Smutny pies trafił do schroniska. Jego życie legło w gruzach po tym, jak rodzina oddała go po zaledwie kilku miesiącach. Zwierzę miało przy sobie jedynie pluszowego misia, który okazał się najlepszym przyjacielem. 

Pies trafił do schroniska

Roczny, porzucony pies trafił do schroniska w Teksasie. Właściciele nie potrafili wytłumaczyć swojej decyzji, choć wcześniej wykonali wszystkie badania, zapłacili za kastrację i zaczipowanie. Z dnia na dzień porzucili zwierzę, które spędziło z nimi zaledwie cztery miesiące i obdarzyło ich zaufaniem. W schronisku szybko okazało się, że pupil jest suczką, nazwano ją Ellie.

— Bardzo się bała. Jedyną rzeczą, jaka jej pozostała, był pluszowy miś. Cały czas się do niego tuliła. Ten widok rozdzierał serce. Kiedy Ellie była bez misia, od razu zwijała się w kłębek i bardzo się bała. Miś dodawał jej odwagi i poczucia bezpieczeństwa — mówiła kobieta, która znalazła suczce nowy dom, w rozmowie z The Dodo.

pies
thedodo.com

Schronisko nagłośniło sprawę, aby Ellie trafiła w dobre ręce. Zainteresowała się nią walcząca o prawa zwierząt Jennifer Jessup. Kobieta opowiedziała o wszystkim swojemu bratu mieszkającemu na Florydzie, a ten postanowił pomóc Ellie. Udało się zorganizować transport, a suczka trafiła do nowego domu. Na początku była nieufna i bała się nowego miejsca, jednak z czasem przyzwyczaiła się do otoczenia i właściciela. Otuchy dodawał jej ukochany miś.

pies
thedodo.com

Jak adoptować psa ze schroniska?

Psa ze schroniska można adoptować, spełniając podstawowe warunki, określone w regulaminie danego miejsca. Wbrew pozorom nie jest to prosta procedura i nie każdy może przygarnąć porzuconego psa. Przed przystąpieniem do adopcji konieczne będzie wypełnienie odpowiedniego formularza. Pytania będą dotyczyły posiadanych zwierząt, warunków mieszkaniowych czy wyjazdów rodziny. Kolejnym krokiem zwykle jest rozmowa z pracownikami, spacer ze zwierzakiem i pokazanie miejsca, w którym psiak będzie żył.

pies
thedodo.com

Kiedy nie można adoptować psa? Psa nie można adoptować, gdy nowy właściciel nie zapewni mu bezpiecznych warunków, odpowiedniej diety czy zalecanej ilości ruchu. Na adopcję nie mają szans osoby, które chciałyby trzymać psa na łańcuchu. Należy pamiętać, że zwierzę to nie prezent i nie można przygarnąć psa, aby oddać go innej osobie, która nie jest świadoma obowiązków wynikających z posiadania zwierząt lub nie ma ku temu odpowiednich warunków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Gessler z nowym biznesem. Nawet wierni fani przecierają oczy
  2. Słowa Marty Kaczyńskiej zdenerwują jej stryja? Wypowiedziała się na temat tęczy
  3. Opiekunka znęcała się nad 71-latką chorującą na Alzheimera. Tłumaczenia kobiety są wstrząsające
  4. Znana piosenkarka wylądowała w szpitalu. Wspiera ją jej nowy partner
  5. Obcy kot walił do jego drzwi i błagał o pomoc. Mężczyzna wpuścił go, ale nawet nie sądził, jak się to skończy

Źródło: thedodo.com

Poprzedni artykułMichał Malitowski znika z „Tańca z Gwiazdami”. Kto go zastąpi?
Następny artykułZnana piosenkarka w żałobie. Straciła bliskiego jej mężczyznę, od lat walczył z uzależnieniem
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.