Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Taki, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie zapomni i nie będzie wymagał niczego w zamian. Nasi pupile troszczą się o nas i pragną naszego bezpieczeństwa tak samo, jak my dbamy o nich. Kiedy dzwonili na policję, ci ludzie zakładali, że pies ich sąsiada jest po prostu irytujący. Bardzo się pomylili.

Zdarza nam się czasami zapominać, że przecież dla psa szczekanie to sposób, w jaki się z nami komunikuje. Jeśli więc pies robi to nieustannie, może stara się ci cały czas przekazać coś, czego nie rozumiesz? Warto zwrócić uwagę na to, jakie sygnały wysyłają nam zwierzęta, bo może to być coś bardzo ważnego – tak jak w tym wypadku!

Pies przyciągnął uwagę sąsiadów 

Uwagę mieszkańców jednego z budynków we włoskim miasteczku Brescia zwróciło uporczywe szczekanie psa. Zwierzę hałasowało i hałasowało, i nic nie zapowiadało na to, że ma się niedługo zmęczyć i przestać. W końcu, kiedy upłynęły godziny, sąsiedzi właściciela zwierzęcia zadzwonili na policję. 

pies
unsplash.com

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.

Całe szczęście, że to zrobili. Okazało się, że zwrócenie uwagi było dokładnie tym celem, który próbował osiągnąć dzielny pies. Tego dnia, jego 22-letni właściciel niespodziewanie stracił przytomność i osunął się na podłogę, a zwierzę robiło wszystko, żeby uzyskać jakąkolwiek pomoc. Ta, na całe szczęście, przybyła i jego panu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Dlaczego psy szczekają bez powodu?

Psy szczekają „bez powodu” zazwyczaj kiedy… mają ku temu bardzo dobry powód. Musimy pamiętać, że taki mają sposób na komunikowanie się z nami. Kiedy czegoś im brakuje, na przykład naszej uwagi, będą starały się ją na siebie zwrócić w każdy sposób, jaki jest możliwy. Mogą również w ten sposób wyrażać niepokój albo nudę. Pamiętajmy, psy to czujące, żyjące stworzenia, które dobrze wiedzą, co robią!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies
unsplash.com

Całe szczęście, że zadzwonili po policję.

pies
Photo by Robert Gramner on Unsplash

Pies martwił się o bezpieczeństwo swojego właściciela. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Coraz więcej Polaków marzy o bardzo zadziwiającym „gadżecie”. Biznes zaczyna kwitnąć
  2. Bezdomny szczeniak został przewieziony do weterynarza. Wtedy okazało się, że nie jest zwykłym czworonogiem
  3. Lwica z całej siły rzuciła się na mężczyznę i powaliła go na ziemię. Finał nagrania jest zupełnie inny, niż można by się spodziewać
  4. Kot uratował życie swojej małej właścicielki. Poświęcił się i sam ledwo uszedł z życiem, by ją ocalić
  5. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg

źródła: milano.repubblica.it

Poprzedni artykułAgnieszka Kaczorowska nie wstydzi się publicznie karmić piersią „Nie mam oporów, to natura”
Następny artykułHelena Vondrackova ma 72 lata i wygląda fenomenalnie. Piękna piosenkarka od lat zachwyca urodą
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego