Pies, który został ciężko ranny w pożarze jest prawdziwym bohaterem. Na jego pyszczku widoczne są blizny, które są pamiątką po traumatycznym wydarzeniu. Jego właścicielka chętnie opowiada o jego drodze do funkcjonowania w społeczeństwie i wspólnym życiu. 

9-letni pies rasy Shiba Inu przeszedł już dużo w swoim krótkim życiu. Zanim trafił do swojej obecnej opiekunki, uczestniczył w pożarze, który zostawił znamiona na jego ciele na całe życie. Crystal Lesley, dawna weterynarz psa, a obecnie właścicielka czworonoga, mówi, że niektórzy boją się go i nie wiedzą jak zareagować, a przecież Taka, bo tak ma na imię, potrzebuje miłości jak każdy zwierzak. 

Pies, który został ranny w pożarze

Pies sprawiał problemy wychowawcze w nowym domu. Pani weterynarz była zaniepokojona, ponieważ Taka walczył z psami, które mieszkały w posiadłości kobiety. Wtedy wpadła na pomysł, który mógł być rozwiązaniem trudnej sytuacji. Zapisała Takę na szkolenie w szkole Canine Training Project, aby nabrała prawidłowych zachowań. Prowadząca szkolenie Mandy Foster, twierdzi, że wiek psa nie był przeszkodą w nauce, a nowe zasady chłonął jak gąbka.

Zwierzak z misją

Trenerka czworonoga uważa, że Taka może się sprawdzić jako pies pomocnik dla poszkodowanych w pożarach. Kurs przygotowawczy sprawi, że idealnie zaznajomi się z zasadami pomocy ofiarom ognia. Fakt, że sam przeżył pożar, nadaje mu wiarygodności i utwierdza w tym, że po ogromnej tragedii można stanąć na nogi bądź cztery łapy i pójść dalej z podniesioną głową! Wierzymy, że zazna on spokoju i spełnienia w nowej roli życia. 

Zobacz wideo:

 Zobacz zdjęcia:

pies
youtube.com — fot. screen KETKnbc

Pies przeżył pożar, w którym bardzo ucierpiał. 

pies
youtube.com — fot. screen KETKnbc

Na szczęście został zaadoptowany przez weterynarza, który pomógł mu stanąć na nogi.

pies
facebook.com — The Canine Training Project

Przechodzi szkolenie, po którym stanie się pomocnikiem ofiar pożarów. Jesteśmy pewni, że świetnie się sprawdzi!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kot nie chce zostawić martwego przyjaciela. Desperacko ściąga go z ulicy, jego zachowanie łamie serce
  2. Husky leżał na ulicy i pilnował ciała przyjaciela. Nie ruszył się z miejsca przez cały dzień
  3. Pinczer austriacki od A do Z. Wierny przyjaciel, który potrzebuje uwagi
  4. Mężczyzna skrzywdził suczkę. Potem porzucił ją na poboczu drogi
  5. Ten kot wygląda jak chodząca kulka lub chomik. Jest przeuroczy

Źródło: podaj.to

 

Poprzedni artykułChłopak wręczył jej liścik przy zerwaniu. Jego treść bardzo ją zaskoczyła
Następny artykułPracownik Michaela Jacksona wyjawił sekrety gwiazdora. Cały świat wstrzymał oddech
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.