Pies pełni bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Obecność czworonoga w naszym domu bardzo korzystnie wpływa na kondycję psychiczną oraz dobre samopoczucie. Pewna firma zdecydowała się wprowadzić płatny urlop z okazji adopcji pupila ze schroniska. Prawda, że to ciekawy pomysł?

Jedna z najpopularniejszych firm zdecydowała się na wprowadzenie bardzo zaskakującego rozwiązania. Z okazji adopcji psa postanowiła przyznać swoim pracownikom płatny urlop. Uważacie, że to dobry pomysł z ich strony?

Adopcja psa. Bolt wprowadza urlop psacierzyński

Jedna z najpopularniejszych firm oferująca mikromobilność, dostawy żywności, a także wynajem pojazdów i hulajnóg miejskich Bolt zdecydowała się na wprowadzenie bardzo zaskakującego ruchu. Kilka tygodni temu poinformowali, że zostanie przyznane ich pracownikom rozszerzenie pakietu benefitów o tzw. urlop psacierzyńskiOznacza to, że każdy pracownik, który zdecyduje się na adopcję psa ze schroniska, otrzyma 3 dni dodatkowego płatnego urlopu.

Z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa szefowie firmy mieli wyjść z założenia, że praca zdalna oraz utrzymywanie dystansu społecznego zdecydowanie ograniczyło relacje międzyludzkie, które są istotnym elementem naszego życia:

– W czasie pandemii dbanie o dobre samopoczucie zespołu Bolt stało się dla nas szczególnie ważne. Chcemy dawać przykład jako najlepsze miejsce pracy i oferować pracownikom to, czego potrzebują, by pomóc im zachować szczęście w życiu zawodowym i osobistym – cytuje słowa Olimpii Kicielińskiej, People Partner w firmie Bolt portal dziennikzachodni.pl.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka. Czym jest urlop psacierzyński?

Urlop psacierzyński wprowadzony przez firmę Bolt jest formą 3-dniowego płatnego urlopu pracowniczego, który ma pomóc nowemu domownikowi w aklimatyzacji w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo ma na celu wzmocnienie więzi adoptowanego pieska z właścicielem.

Portal dziennikzachodni.pl przekazuje, że nowo wprowadzony benefit działa także wstecz, ponieważ o zaległy urlop psacierzyński mogą ubiegać się również pracownicy firmy Bolt, którzy w przeciągu ostatnich dwóch lat zdecydowali się na adopcję psa. Nie da się ukryć, że to bardzo ciekawa inicjatywa.

Waszym zdaniem takie rozwiązanie, to dobry pomysł? Jak uważacie?

Źródło: dziennikzachodni.pl

Poprzedni artykułPorażający skutek koronawirusa. WHO opublikowało raport dotyczący dzieci
Następny artykułMinisterstwo Zdrowia woła o pomoc. Przekazali ważny komunikat, Polacy mają pilny obowiązek
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl