Pies czy wilkołak? Mieszkańcy byli przekonani, że po ich spokojnej okolicy grasuje krwiożerczy wilkołak. Udało się go na szczęście złapać, choć zwierzę było w opłakanym stanie. Gdy go złapano, prawda okazała się bardzo smutna.

Wilkołak to w wielu mitach i legendach człowiek, który zamienia się w wilka podczas np. pełni księżyca. Pies, jak wszyscy wiemy, pochodzi od wilka. Mieszkańcy tego miasta uważali, że po ich okolicy grasuje wilkołak.

Pies czy wilkołak? Mieszkańcy byli przerażeni

Mieszkańcy dzielnicy Madera Ranchos byli kompletnie przerażeni i bali wychodzić się z domu. Uważali, że po ich okolicy grasuje wilkołak. Jaka była prawda? Zwierzę było w opłakanym stanie. Zwierzak miał niedowagę, skóra się łuszczyła w miejscu gdzie nie było już futra, a ogon wyglądał na złamany.

pies
fot.Facebook

To właśnie ten wygląd sprawił, że mieszkańcy byli przekonani, że jest to kojot czy wilkołak. Gdy udało się złapać zwierzę, prawda okazała się bardzo smutna. Nikt nie chciał podchodzić do zwierzęcia, wszyscy się go bali. Na szczęście jedna osoba, która przechodziła obok, postanowiła zrobić mu zdjęcie i opublikować na Facebooku, prosząc o pomoc.

Fundacja ruszyła na ratunek

Zdjęcie trawiło do założycielki grupy ratunkowej Bowe’s Adoptable rescued Pups, która od razu po zobaczeniu zwierzęcia w sieci, spakowała się i pojechała na miejsce. Gdy tylko go zobaczyła, rozpłakała się. Pies był w fatalnym stanie.

Wilkołak okazał się tak naprawdę mieszańcem owczarka niemieckiego. Kobieta niemal natychmiast zabrała go do samochodu i pojechała do weterynarza. Okazało się, że pies ma złamaną miednicę oraz ogon, najprawdopodobniej w przypadku potrącenia przez samochód.

Pies powoli wraca do zdrowia

Psiak został nazwany King. Niestety jego kości zaczęły się nieprawidłowo zrastać, musiał zostać operowany, jednak zanim trafił na stół, weterynarz zalecił, aby psiak troszkę przytył, ponieważ jest bardzo wychudzony.

pies
fot.Facebook

Założycielka fundacji postanowiła zabrać go do siebie, niestety maluch, ponieważ pies ma zaledwie rok, musiał zamieszkać w garażu kobiety, z powodu zakaźnej choroby skóry. Na szczęście operacja się powiodła, a King wraca powoli do zdrowia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niesamowity pies. Potrafi wyczuć i znaleźć pieniądze niemal wszędzie
  2. York skrzyżowany z pudlem wygląda jak pluszak. Szczeniaczki są maleńkie i niezwykle piękne
  3. Kobieta uratowała maleństwo na ulicy. Myślała, że to zwykły kotek, gdy odkryła prawdę, zemdlała
  4. Psa i chłopca łączy wyjątkowa więź. Rodzicom udało się uchwycić niezwykły moment
  5. Kara za maltretowanie zwierząt. Ten sędzia wymyślił nietypowy sposób
  6. Rodzice byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli, co pies robi z ich dzieckiem. Udało im się wszystko nagrać
  7. Kot śpi z Tobą w łóżku? Mamy dla Ciebie ważną informację
Poprzedni artykułMężczyzna ustawił blokadę w lodówce. Chciał powstrzymać narzeczoną przed jedzeniem słodyczy
Następny artykułDominika Gwit trzęsie pośladkami i skacze na najnowszym wideo. Fan: „To jest już straszne”
Redaktorka działu zwierzęta w lelum.pl. Miłością do zwierząt zarażona zostałam już od małego i odkąd mogę pomagam tym mniejszym i słabszym. Prywatnie jestem mamą suczki o imieniu Foxy.