Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jednak jeśli chodzi o tych mniejszych człowieczków, z relacjami z czworonogami bywa różnie. Zazwyczaj psy potrzebują trochę czasu, by przysposobić sobie nowego członka rodziny. Czworonóg, który jest bohaterem nagrania, zachwyca swoją czułością, ale i opanowaniem.

Pies, szczególnie ten starszy może mieć kłopot z zazdrością o nowoprzybyłego członka rodziny. Po pewnym czasie dziecko staje się nowym członkiem jego stada. W tym przypadku zwierzę postanowiło zaopiekować się malcem, kiedy ten niespodziewanie zasypia.

Pies próbuje obudzić dziecko

Na początku zwierzę zauważa, że chłopiec jest bardzo senny. Główka malca zaczyna chwiać się na boki, pies stara się je lizać, jednak próby dobudzenia dziecka kończą się fiaskiem. Pies musi złapać chłopca, zanim ten zrobi sobie krzywdę.

W jednej sekundzie, choć z niezbyt zadowoloną miną, czworonóg układa się tak, by dziecko upadło wprost na niego i nie ucierpiało. Wygląda to tak, jakby zwierzę chciało się stać poduszką dla śpiącego malca. Niezadowolenie zwierzęcia nie ma tu jednak nic do rzeczy, pies posłusznie układa się tak, żeby nic złego dziecku się nie stało.

Jak się do niego nie przytulić?

Filmik, na którym nagrano całą tę sytuację, podbija świat internetu. Jego wyświetlenia liczą sobie ponad 200 tysięcy. Pies mógłby przecież zrozumieć zachowanie dziecka w nieodpowiedni sposób i postanowić się bronić. Zwierzę jednak zdaje się wszystko rozumieć, całym swoim ciałem podpiera bezwładne ciało śpiącego chłopca.

To ciekawe, skąd zwierzęta mają tyle zrozumienia dla dzieci. Przecież normalnie żaden pies nie zniósłby spokojnie ciągnięcia za ogon, machania uszami i zabierania miski z jedzeniem. Jednak gdy autorami takich zachowań są dzieci, zwierzęta nigdy nie są agresywne, jakby rozumiały całkowicie, że maluchy nie mają pewnej świadomości i nie można od nich wymagać zachowań, których psy oczekują od dorosłych właścicieli. Dlatego nie musimy się bać wychowywania nowo narodzonego malca z psem. Zwierzę potraktuje je jak kolejną osobę w stadzie i będzie naszą dodatkową opiekunką. Na przykład, gdy nie pozwoli dziecku upaść na twardą podłogę, gdy ono nagle zaśnie. 🙂

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM:

To nagranie roztapia serce.

pies
unsplash.com/Michael Walk

Nie musimy się bać wychowania dziecka ze zwierzęciem, nawet jeśli był w naszym domu przed pojawieniem się nowego członka rodziny.

pies
unsplash.com/ Alicia Jones

Pupil obecny w domu z dzieckiem uczy naszych podopiecznych miłości do zwierząt, ale też odpowiedzialności.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chihuahua i mops doczekali się szczeniaków. Wygląd psiaków jest niczym z innej planety
  2. Przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy i sposoby leczenia
  3. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są cudakami, ale bardzo uroczymi
  4. Chihuahua w ciąży miała ogromny brzuch. Gdy zaczęła rodzić ludzie nie dowierzali
  5. Zostawił szczeniaka z nastoletnim synem. Po powrocie zaniepokojony zabrał psa do weterynarza, odkrył najgorszą prawdę
  6. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę

Źródło: pikio.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl