Pies, który stał się gwiazdą Instagrama wygląda zupełnie jak mop. To bardzo wyjątkowa i niespotykana rasa. Kiedy właścicielka komondora nagrała jak pływa w jeziorze, internauci są zachwyceni i onieśmieleni widokiem „pływającego mopa”.

Gintarė Bertauskienė z Kowna na Litwie przez większość swojego życia marzyła o posiadaniu Komondora. Kobieta, to dziś trzyma w szufladzie pocztówkę z dzieciństwa, na której jest pies, oczywiście jej ukochanej rasy. Litwinka od pewnego czasu może cieszyć się wymarzonym czworonogiem w całej okazałości, ponieważ adoptowała psa o imieniu Hanga.

Pies stał się gwiazdą Instagrama

Jedno jest pewne, pupil nie może narzekać na brak zainteresowania. Jego wyjątkowe futro sprawia, że gdy tylko wyjdzie ze swoją właścicielką na spacer, od razu zaczepiają go liczni przechodni. Bardzo często zdarza się, także, że pragną zrobić sobie zdjęcie z psem mopem!

Chociaż dredy komondora są bardzo zjawiskowe, trzeba wspomnieć, że utrzymanie dobrego stanu owłosienia tego psa, wymaga czasochłonnej pracy. 

pies
instagram.com/komondorhanga

Gintarė Bertauskienė jest tak zachwycona swoim pupilem, że postanowiła założyć mu nawet konto na Instagramie, gdzie już teraz, obserwuje go kilka tysięcy osób! Hanga stał się lokalnym celebrytą w Kownie i zyskał ogromną popularność w sieci. Jedno z nagrań zostało udostępnione przez portal LADbible, gdzie uzyskało ponad 19 milionów wyświetleń. 

Komondor to mało popularny pies

Komondory znane są przede wszystkim ze swojej charakterystycznej sierści — długa, gęsta, pozbijana w wyraźne dredy. Psy te charakteryzuje bardzo silny charakter, a także niecodzienna odwaga. Dlatego też te czworonogi świetnie sprawdzają się w roli stróża.

pies
instagram.com/komondorhanga

Mimo swojego zrównoważonego charakteru te pieski są niebywale wierne i oddane swojemu panu. Świetnie wpisują się w każdą rodzinę, uwielbiają pieszczoty i chronią małe dzieci przed niebezpieczeństwem. 

Ten pies przeznaczony jest głównie do osób o silnej osobowości. Takiego czworonoga co prawda można trzymać w większości jego życia na zewnątrz, jednak należy pamiętać, że nie wytrzyma on długo bez towarzystwa. Nie nadaje się, również do mieszkania w bloku. 

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Adorable Komondor in Nemunas River (part II) #shaggydog #komondor #dog #mopdog #rasta #carpet #adorabledog

Post udostępniony przez Komondor HANGA Kaunas (@komondorhanga)

Ten pies wygląda jak prawdziwy mop!

pies
instagram.com/komondorhanga

Jego właścicielka marzyła o nim od urodzenia!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hit
  2. Wygląd tego psa sprawiał, że nikt nie chciał go nawet tknąć. Tylko jedna kobieta postanowiła dać mu szansę
  3. Dwa jamniki wkradły się na wybieg ogromnego lwa. Finał mógł być tylko jeden
  4. Na tym zdjęciu ukryła się pantera. Dla 90% ludzi jest niewidoczna
  5. Dziewczynka zaczęła kopać psa. Pożałowała, nagrała się zemsta zwierzaka

źródło: boredpanda.com

Poprzedni artykułPoród był dla niej traumatyczny. „Położna zaczęła się wydzierać, że mam nie muczeć jak krowa i uderzyła mnie w twarz”
Następny artykułZamówiła jedzenie, do obiadu dostała banana. Na owocu znalazła się wiadomość od pracownicy
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.