Pies Duffy zachorował na cukrzycę. Niestety, w wyniku poważnej choroby czworonóg stracił wzrok. Opiekunowie zgodzili się na operację przywrócenia wzroku, choć nie wiedzieli, czy się powiedziecie. Kiedy było już po wszystkim, nie mogli powstrzymać łez. Reakcja psa nie pozostawiła żadnych wątpliwości. Wszystko nagrano.

Duffy był ratownikiem i pomagał innym. Niestety zwierzę zachorowało na cukrzycę i w ciągu kilku miesięcy straciło wzrok. Pies bardzo cierpiał z tego powodu. Jego opiekun zdecydował się na wyleczyć pupila, który nie potrafił poradzić sobie w nowej dla niego rzeczywistości.

Duffy stracił wzrok

– Widok niewidomego psa, z którym dorastałem, łamał mi serce. Mój przyjaciel wpadał na różne rzeczy, nie był w stanie mnie rozpoznać… cały czas walczył – napisał opiekun Benjamin May na popularnej stronie Reddit.

Dodał, że 8-letni pies stracił wzrok w ciągu 3-5 miesięcy. Objawy cukrzycy były widoczne już wcześniej, jednak opiekunowie nie wiedzieli wtedy, że mają do czynienia z tą chorobą. Psu zdarzało się oddawać mocz w pomieszczeniu, co mogło sugerować zły stan zdrowia. Wykonane badania potwierdziły psią cukrzycę. Weterynarze zaczęli obniżać poziom cukru, ale pomimo walki zwierzę utraciło wzrok.

  1. Uwielbiany aktor przeszedł straszną chorobę. W sieci pojawiło się jego najnowsze zdjęcie, nie przypomina dawnego siebie
  2. Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie, uczestnik „Tańca z gwiazdami” w stanie ciężkim. Zagrożenie życia i zdrowia

Operacja oczu

Pies otrzymał leczenie, ale jego wzrok nie wrócił. Lekarze zaproponowali rodzinie operację w Pensylwanii. Opiekunowie nie wahali się nawet przez moment. Chcieli zrobić wszystko, aby czworonóg znowu widział. Umówili termin.

Choć nie było wiadomo, czy pies odzyska wzrok, rodzina była dobrej nadziei. Kilka godzin później okazało się, że zabieg poszedł zgodnie z planem. Pies odzyskał wzrok! Moment, gdy Duffy po raz pierwszy zobaczył swoich bliskich, nagrały kamery. Wzruszające wideo obejrzano już ponad 16 mln razy. Czworonóg cały czas merdał ogonem. Widać było, że jest bardzo szczęśliwy.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

pies
fot. youtube/Benjamin May

Duffy odzyskał wzrok.

pies
fot. youtube/Benjamin May

Zwierzę straciło wzrok z powodu choroby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  2. Kolejny zakaz w Polsce. Jeszcze w tym tygodniu, są nowe informacje
  3. Krzysztof Krawczyk przyznał się do największego błędu życia. Zżera go sumienie
  4. Suczka ze strachu przestawała oddychać na widok ludzi. Już chciano ją uśpić, gdy zadzwonił telefon
  5. Wielka ewakuacja. W popłochu opuszczali domy i szkoły, setki osób na ulicach Warszawy
  6. Zamknęła burgera i frytki z McDonald’s do pudełka po butach. Otworzyła je po 24 latach i ją poraziło, firma już wydała oświadczenie

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, nedhardy.com