Pies Duffy zachorował na cukrzycę. W wyniku choroby czworonóg stracił wzrok. Opiekunowie zgodzili się na operację przywrócenia wzroku, choć nie wiedzieli, czy się powiedziecie. Reakcja psa nie pozostawiła żadnych wątpliwości.

Duffy był ratownikiem i pomagał innym. Niestety zwierzę zachorowało na cukrzycę i w ciągu kilku miesięcy straciło wzrok. Pies bardzo cierpiał z tego powodu. Jego opiekun zdecydował się na wyleczyć pupila, który nie potrafił poradzić sobie w nowej dla niego rzeczywistości. 

Duffy stracił wzrok 

– Widok niewidomego psa, z którym dorastałem łamał mi serce. Mój przyjaciel wpadał na różne rzeczy, nie był w stanie mnie rozpoznać… cały czas walczył – napisał opiekun Benjamin May na popularnej stronie Reddit.

Dodał, że 8-letni pies stracił wzrok w ciągu 3-5 miesięcy. Objawy cukrzycy były widoczne już wcześniej, jednak opiekunowie nie wiedzieli wtedy, że mają do czynienia z tą chorobą. Psu zdarzało się oddawać mocz w pomieszczeniu, co mogło sugerować zły stan zdrowia. Wykonane badania potwierdziły psią cukrzycę. Weterynarze zaczęli obniżać poziom cukru, ale pomimo walki zwierzę utraciło wzrok. 

Operacja oczu 

Pies otrzymał leczenie, ale jego wzrok nie wrócił. Lekarze zaproponowali rodzinie operację w Pensylwanii. Opiekunowie nie wahali się nawet przez moment. Chcieli zrobić wszystko, aby czworonóg znowu widział. Umówili termin. 

Choć nie było wiadomo, czy pies odzyska wzrok, rodzina była dobrej nadziei. Kilka godzin później okazało się, że zabieg poszedł zgodnie z planem. Pies odzyskał wzrok! Moment, gdy Duffy po raz pierwszy zobaczył swoich bliskich nagrały kamery. Wzruszające wideo obejrzano już ponad 16 mln razy. Czworonóg cały czas merdał ogonem. Widać było, że jest bardzo szczęśliwy.  

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

pies
fot. youtube/Benjamin May

Duffy odzyskał wzrok. 

pies
fot. youtube/Benjamin May

Zwierzę straciło wzrok z powodu choroby. 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagranie z kamerki ich poraziło. Rodzice nie mogli uwierzyć, co kot zrobił w łóżeczku ich małego dziecka
  2. Pies spotkał się z rodziną po pięciu latach. Kamery nagrały reakcję labradora, ciężko się nie wzruszyć
  3. Nietypowy wygląd pozwolił mu znaleźć dom. Dziwny pyszczek kota okazał się jego atrybutem
  4. Osierocony szop został adoptowany przez psy. Myśli, że jest szczeniakiem
  5. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, nedhardy.com

Poprzedni artykułPandemia sprawi, że 20 tysięcy więźniów wyjdzie do domów? Ministerstwo Sprawiedliwości ma już projekt
Następny artykułRodzina zmarłego mężczyzny ze Szczyrku też może być zarażona. Jego bliscy trafili do szpitala