Pies, który zostanie przygarnięty ze schroniska to często najwierniejszy przyjaciel człowieka, oddany kompan na lata. Zdarzają się sytuacje, że po doświadczeniach z poprzednich domów, psy zamykają się w sobie lub wykazują zachowania agresywne. 

Mimo wszystko warto zaryzykować i podjąć się wychowania psa po przejściach, na którego zaufanie trzeba zapracować. Z pewnością odwdzięczy on się ogromnym uczuciem w przyszłości. O tym, jak bardzo można skrzywdzić psa, przekonała się Kimberley Slown z organizacji Arrow Dog Rescue.

Pies w domu tymczasowym 

Niya to suczka, która została porzucona przez swojego właściciela. Rany na jej pyszczku wskazują na to, że musiała być bita w przeszłości i dlatego jest nieufna w stosunku do ludzi. Przez to, że przeżyła tyle złego w swoim życiu, jej stan fizyczny i psychiczny był niepokojący. W schronisku, do którego trafiła po tym, jak właściciel ją zostawił, jej stan się pogarszał. Niezbędna była natychmiastowa pomoc, której udzieliła jej Kimberley Slown. 

Zabrała suczkę do swojego domu, aby popracować z nią do momentu adopcji. Nie mogła poradzić sobie ze zwierzęciem, ponieważ suczka nie chciała sama wejść po schodach, ani do domu. Strach sprawiał, że była cała sparaliżowana. Natychmiast zaszyła się w kącie, aby nikt jej nie przeszkadzał. Stroniła od kontaktów z ludźmi, dlatego to, co zrobiła w nocy, zaskoczyło kobietę. 

Suczka bała się ludzi

Kiedy kobieta kładła się spać, suczka leżała w swoim kojcu, którego przez cały czas nie opuszczała. W trakcie snu poczuła ciepło na dłoni i się przebudziła. Zobaczyła jak Niya siedzi przy niej i dotyka jej dłoni, jakby chciała podziękować za to, co dla niej zrobiła.

Kiedy pies zauważył, że kobieta obudziła się, natychmiast wrócił do kojca. Chciał pokazać, że jest wdzięczny, ale nie ma jeszcze tyle odwagi, żeby spędzać z nią czas. Kimberley zalała się łzami — nie mogła uwierzyć, że pies, który jeszcze kilka godzin wcześniej bał się nawet stać przy niej, położył się obok, kiedy spała. 

Zobacz zdjęcia:

pies
youtube.com — fot. screen Arrow Dog Rescue

Suczka zabrana ze schroniska bała się ludzi.

pies
youtube.com — fot. screen Arrow Dog Rescue

Pewna kobieta zabrała ją do domu, aby popracować nad jej zachowaniem i zyskać jej zaufanie.

pies
youtube.com — fot. screen Arrow Dog Rescue

Suczka przyszła do niej w nocy, aby jej podziękować w rozczulający sposób.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kot uratował dziecko. Rzucił się na psa, który ruszył do ataku. Wszystko zarejestrowała kamera
  2. Pies zagłodzony do granic możliwości. Tłumaczenie właściciela wzburzyło tysiące osób
  3. Pies został oddany do schroniska w wieku 16 lat. Był wierny swojej rodzinie, jego historia łamie serce
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Myślał, że szczeniak został porzucony. Gdy z bliska zobaczył jego ogon, ogarnęła go trwoga

Źródło: pikio.pl

 

 

 

Poprzedni artykułKobieta dla miłości poświęciła wszystko. Zapłaciła za to wysoką cenę
Następny artykułTaco Hemingway to dobry materiał na zięcia? Kinga Rusin w ogniu pytań
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.