Pies z żółtą wstążką przy obroży lub smyczy właśnie minął cię na ulicy? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, musisz koniecznie wiedzieć, co to oznacza. W żadnym wypadku do niego nie podchodź! To zorganizowana akcja, o której trzeba wiedzieć.
 
Widzisz pięknego psa i od razu masz ochotę do niego podejść? Cóż, nie każdy czworonóg sobie tego życzy. Piękna kokardka tym razem nie pełni funkcji ozdoby. Czemu pies ją nosi? Żółta wstążka to niezwykła, zorganizowana akcja, która ma uświadamiać społeczeństwo o pewnym problemie.

Żółta wstążka u psa

Pies z żółtą wstążką to coraz częstszy widok. Czemu właściciele zdecydowali się na zawiązanie swoim pupilom charakterystycznych, słonecznych tasiemek? 

Choć większość psów jest przyjazna, należy pamiętać o tym, że niektóre czworonogi, tak samo jak ludzie, cenią sobie własną przestrzeń. Żółta wstążka sygnalizuje, że pies nie lubi kontaktu z obcymi. Nie oznacza to jednak, że jest groźny i nie należy kojarzyć tego sygnału z alarmującą tabliczką Uwaga! Zły pies!

Psy, które mają przewiązaną żółtą wstążkę, mogą właśnie przechodzić szkolenie, mieć za sobą trudną przeszłość, być strachliwe czy mieć problem z nawiązywaniem nowych kontaktów. Do takich zwierząt należy podchodzić ze szczególną ostrożnością, ze względu na nasze i ich bezpieczeństwo. 

  1. Niezwykłe nagranie. Pszczoły widzą intruza i gotują go na miejscu
  2. Zachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piasku

Akcja Żółty pies

Projekt Żółty pies, który powstał w 2012 roku i działa już w 45 państwach, ma na celu zwrócenie uwagi na problem, z którego większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy. 

Pamiętajmy, że psy niekoniecznie muszą pałać miłością do obcych im ludzi czy zwierząt, a zbyt gwałtowne zbliżenie się do takich czworonogów może mieć naprawdę przykre zakończenie. Większość agresywnych zachowań naszych pupili to wynik strachu, poczucia zagrożenia i stresu. Jeżeli uszanujemy ich przestrzeń, a naszemu introwertycznemu, dominującemu psiakowi założymy żółtą wstążkę, ochronimy przed nieprzyjemnymi sytuacjami zarówno społeczeństwo jak i zwierzaka.

Niektórzy właściciele czworonogów zamiast tasiemki używają żółtej smyczy lub bandany. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni, co ona oznacza, zawsze, zanim wyciągniemy ręce do obcego psa, zapytajmy jego pana o zgodę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies
@The Yellow Dog Project, Facebook

Pies z przewiązaną żółtą wstążką to jasny sygnał dla społeczeństwa, by się nie zbliżać.

pies
@The Yellow Dog Project, Facebook

Niektórzy właściciele czworonogów zastępują tasiemką alarmującą smyczą.

pies
@The Yellow Dog Project, Facebook

Inni za to wybierają żółtą bandanę, która wygląda bardzo stylowo.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znalazł dziwne, maleńkie jajko. Po kilku sekundach skorupka zaczęła pękać, zaniemówił gdy zobaczył, co się wykluło
  2. Zachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piasku
  3. Owczarek niemiecki i dziecko. Właściciele tej rasy nagrali, jak ich psy opiekują się dziećmi. Przepiękne
  4. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  5.  Kot rzucił się na swojego właściciela, znikąd nie było ratunku. Zaskakujące wideo sprawia, że włosy same jeżą się na głowie
źródło: kochamyzwierzaki.pl
 
Poprzedni artykułMężczyzna na wózku przyłapany na okropnym czynie. Monitoring ujawnił całą prawdę
Następny artykułKolejny zakaz w Polsce. Ministerstwo chce podjąć radykalne kroki, Polacy przygotujcie się