Pies, który musi zostać uśpiony, to prawdziwa tragedia dla jego właściciela. Czy jednak zastanawialiście się, co czuje wtedy nasz ukochany czworonóg? Weterynarz ujawnił, jak psy zachowują się na chwilę przed uśpieniem i co tak naprawdę dzieje się za drzwiami gabinetu. Poruszające słowa i apel do wszystkich właścicieli zwierząt. 
 
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i choć chcemy, by spędził z nami całe życie, czasami najlepszym co możemy dla niego zrobić, jest ulżenie jego cierpieniom. Mimo że decyzja o przeprowadzeniu zabiegu eutanazji jest niezwykle ciężka, kiedy już się jej podejmiemy, musimy zdawać sobie sprawę z jednej, bardzo ważnej rzeczy. Weterynarz zdradził, co zwierzęta robią tuż przed uśpieniem. 
 
Co psy robią przed uśpieniem?
 
Dla wielu osób śmierć ukochanego pupila jest jednym z najbardziej stresujących przeżyć w życiu. Nie wolno jednak zapominać, że zwierzęta też mają uczucia, dlatego w tym tak przykrym momencie, nie powinniśmy zostawiać ich samych. Psy przed uśpieniem robią jedną rzecz – szukają swojego właściciela wzrokiem.
 
Zawsze polecam, żeby właściciel był przy swoim zwierzęciu, bo ono będzie go szukać wzrokiem, będzie za nim tęsknić. Wyczuwa nasz stres, wyczuwa emocje. Najważniejsze jest to, żeby ostatnie, co zwierzę widziało, to była twarz opiekuna – powiedziała na antenie TOK FM weterynarz Natalia Strokowska.
Uśpienie zwierzęcia
 
Weterynarze podkreślają, że uśpienie zwierzęcia jest humanitarną śmiercią, zadawaną z medycznych wskazań. Jeżeli takie nie występują, w Polsce lekarze mogą odmówić wykonania eutanazji. 
 
Pamiętajmy, by nie opuszczać naszych czworonogów w ich ostatnich chwilach, gdyż wtedy właśnie jesteśmy im najbardziej potrzebni. 
 
ZOBACZ ZDJĘCIA:
pies
Fot. Adam Griffith, Unsplash

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.

pies
Fot. Skitterphoto, Pexels

Psy przed uśpieniem szukają wzrokiem swojego właściciela.

pies
Fot. Lydia Torrey, Unsplash

To bardzo ważne, żebyśmy byli przy naszych pupilach do samego końca.

ZOBACZ TEŻ:
źródło: tokfm.pl
 

 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.