Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pies do bloku. Rasy które najlepiej sprawdzą się w bloku
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 18.12.2018 17:03

Pies do bloku. Rasy które najlepiej sprawdzą się w bloku

jaki pies do mnie pasuje
unsplash.com

Pies do bloku. Rasy które najlepiej sprawdzą się w bloku. Chciałabyś zaadoptować pieska, ale nie wiesz, jaką rasę wybrać? Boisz się, że mieszkanie w bloku może być dla niego zbyt ciasne? Nie przejmuj się – udowodnimy ci, że niektóre pieski wspaniale odnajdują się w małych przestrzeniach!

Pies do bloku. Rasy które najlepiej sprawdzą się w bloku. Niektóre psy potrzebują wielkich przestrzeni i masy ruchu. Inne to typowe lwy salonowe, które może i chętnie wyjadą na spacer, ale nie znoszą się przemęczać i wolą spędzać czas na kanapie. Szczególnie, jeśli na zewnątrz nie ma idealnej pogody. Za to kochają wygodę, miękkie poduszki i wylegiwanie się na kolanach pana alb pani. Dowiedz się, jak wybrać idealnego psa!

Czy pies w bloku to dobry pomysł?

Pies który nadaje się do bloku? Zanim udamy się do hodowli po wymarzonego pupila, powinniśmy wziąć pod uwagę warunki, w jakich mieszkamy. Musimy pamiętać, że piesek musi być regularnie wyprowadzany. Jeśli mieszkamy na czwartym albo trzecim piętrze, ale nie mamy windy, lepiej przyjąć malucha, którego będziemy mogli łatwo znieść na rękach.

Pamiętajmy także, że w blokach ściany są niezbyt grube, więc jeśli trafi nam się wyjątkowo hałaśliwy i kapryśny zwierzak, możemy się spodziewać częstszych wizyt sąsiadów. Najlepiej wziąć kilka dni wolnego, by po adopcji móc pobyć z pieskiem cały czas. Szczeniak pozostawiony sam w mieszkaniu, oderwany od matki i rodzeństwa, może poczuć się zagubiony i głośno piszczeć.

Rasy psów małych

Najlepszy pies do bloku to jeden z przedstawicieli rasy psów małych. Część z nich w przeszłości była używana do polowań, inne od zawsze towarzyszyły damom w wyższych sfer z powodu ich przyjaznego charakteru i uroczej powierzchowności.

Jak wybrać psa do mieszkania? Najważniejszymi kryteriami są niewielkie rozmiary czworonoga oraz brak potrzeby częstego ruchu. To nie znaczy jednak, że małego psiaka nie trzeba wyprowadzać na spacer! Każdy pies powinien wychodzić co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Jednak część psów, zwłaszcza średnich i dużych, będzie czuła się na niewielkiej przestrzeni jak w więzieniu. Mieszkanie w bloku sprawi, że staną się sfrustrowane i drażliwe. Niektóre rasy są nieufne wobec obcych i dystansują się od dzieci, inne wręcz przeciwnie.

Kot czy pies do bloku?

Pies w bloku czy kot? Wybór zależy tylko od tego, z którym zwierzakiem lepiej się dogadujesz. Pamiętaj, że koty są bardzo niezależne, chadzają własnymi ścieżkami i mogą być zirytowane, jeśli będziesz chciał je przytulać i bawić się, gdy akurat nie mają ochoty.

Jeśli mamy dzieci, lepszym wyborem będzie pies. Psy rzadziej uczulają, są o wiele bardziej cierpliwe i skore do zabawy. Niektórzy uważają, że postrzegają bardzo małe dzieci jako szczenięta. Maja sporo wyczucia i zwykle wiedzą, kiedy pozwolić sobie na czułości, a kiedy zachować spokój, by nie przestraszyć malucha. Tymczasem koty, gdy stracą opanowanie, mogą boleśnie podrapać.

Jaki pies najbardziej nadaje się do bloku? Yorki i mopsy

Jakie psy polecacie do bloku? Istnieje kilka ras, które świetnie odnajdą się w ograniczonej przestrzeni. Najpopularniejszą jest, rzecz jasna, yorkshire terrier, czyli york, nazywany też yorkiem miniaturką. Jego wysokość nie przekracza zazwyczaj 24 centymetrów, a waga 4 kilogramów.

Yorki mają długie, miękkie włosy, z tendencją do kręcenia albo karbowania. Dlatego koniecznie należy je regularnie kąpać, najlepiej przy użyciu specjalnych psich szamponów. Ich umaszczenie jest srebrno-złote, białe, brązowe lub ciemne. York charakter: yorki uwielbiają zabawę i towarzystwo swojego opiekuna. Chociaż są bardzo przywiązane do rodziny, bywają nieufne wobec obcych, przez co niesłusznie mają opinię hałaśliwych i zaczepnych. Yorki nie są agresywne, zwłaszcza wobec dzieci. Co ciekawe, w przeszłości były używane do… polowania na szczury.

Inną rasą, której nie przeszkadza skromny metraż, są mopsy. Samce osiągają maksymalnie do trzydziestu sześciu centymetrów, sunie – trzydziestu, przy wadze do dziewięciu kilogramów. Najczęściej spotykanym umaszczeniem u mopsów jest beżowo-czarne, a ich ogonek zakręca się w kształt pierścienia. Mopsy są niezwykle przyjazne i łagodne, nawet wobec większych i groźniejszych psów. Doskonale wyczuwają nastroje członków rodziny i kochają być w centrum zainteresowania. Należy postępować wobec nich łagodnie, ponieważ przejmują się każdą ostrzejszą uwagą.

Jaki pies do małego mieszkania w bloku? Cavalier i chihuahua

Jaki pies dla dzieci do bloku? Cavalier ma zaledwie trzydzieści pięć centymetrów długości i waży do ośmiu kilogramów. To idealny kompan dla dzieci! Jest spokojny i przyjazny, ceni sobie spokojne życie, od czasu do czasu urozmaicone spacerami.

Co więcej, cavaliery nie są zbyt hałaśliwe, więc nie będą przeszkadzały sąsiadom. Jednak decydując się na jego przygarnięcie, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli poświęcić jego sierści sporo troski i uwagi. W innym wypadku mogą tworzyć się na niej kołtuny, co wywoła u pieska dyskomfort i będzie musiało skończyć się ostrzyżeniem.

Chihuahua to najmniejszy pies świata! Ma zaledwie od szesnastu do dwudziestu centymetrów i waży do trzech kilogramów. Nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, za to wykazuje ogromne przywiązanie i lojalność wobec swojego właściciela. Chociaż te pieski z powodzeniem mogą korzystać, tak jak koty, z kuwety, powinny wychodzić na spacer co najmniej dwa razy dziennie.

Psy do bloku mieszkalnego? Shih tzu, buldog francuski i maltańczyk

Shih tzu to doskonały pies do bloku. Osiąga do dwudziestu siedmiu centymetrów wzrostu, jest przyjazny i towarzyski. Chętnie wita wchodzących gości i kocha się przytulać. Ma charakterystyczny, płaski pyszczek, przez co czasami miewa problemy z przegrodą nosową. Jak dbać o sierść shih tzu? Shih tzu ma piękną, miękką sierść, która wymaga szczególnej pielęgnacji: regularnego czesania, kąpieli, stosowania specjalnych środków, a nawet wizyt u fryzjera!

Inny pies do bloku to buldog francuski. Często bywa mylony z mopsem z powodu podobieństwa ich pysków, budowy ciała i skręconych ogonów. Najczęściej występują w płowym umaszczeniu. Chociaż mają wśród przodków buldogi angielskie, są bardzo spokojne i przyjazne. Co więcej, dobrze znoszą obecność innych zwierzaków. Buldogi francuskie osiągają do trzydziestu centymetrów i ważą od ośmiu do czternastu kilogramów.

Urodą mogą poszczycić się także maltańczyki. Idealny pies do bloku ze względu na swoją filigranowość – maksymalnie osiąga do dwudziestu pięciu centymetrów. Mają długie włosy – nie sierść – o śnieżnobiałym lub kremowym odcieniu. Są bardzo posłuszne, łatwo można nauczyć je odpowiedniego zachowania, co więcej, nie boi się obcych.

Idealny pies do bloku? Jack russell terrier i corgi

Jack russell terrier jest radosny, przyjazny i kocha zabawę. Mają od dwudziestu pięciu do trzydziestu centymetrów długości oraz ważą od pięciu do sześciu kilogramów. Właściciele muszą pilnować wagi pieska, która nie powinna przekraczać proporcji pięciu centymetrów na kilogram. To idealny zwierzak dla starszych dzieci. Ma biało-brązowe umaszczenie.

Corgi to rasa, którą uwielbia brytyjska królowa Elżbieta. Osiągają długość do trzydziestu centymetrów przy wadze do czternastu kilogramów. To idealne psy do bloku dla dzieci, za którymi przepadają. Są bardzo czułe i lojalne wobec wszystkich członków rodziny. Powinien być wyprowadzany dwa razy dziennie, chociaż jeden dłuższy wypad powinien w zupełności wystarczyć.

Pies w bloku przepisy

Pies w bloku przepisy wspólnota mieszkaniowa. Trzymanie psa we własnym mieszkaniu nie jest nielegalne. Jednak jako właściciele mamy obowiązek pilnować, by w naszym mieszkaniu panował spokój i nic nie zakłócało komfortu sąsiadów. Dlatego, jeśli nasz pies zachowuje się głośno i zakłóca ciszę nocną, poniesiemy odpowiedzialność.

Czy można trzymać psa w bloku? Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy najemcami mieszkania, nie wolno nam trzymać czworonoga bez zgody właściciela. Nie wszyscy życzą sobie obecności kota albo psa, obawiając się, że może pogryźć meble albo hałasować i nie przekonują go zapewnienia, że poniesiemy wszystkie opłaty. Powinniśmy to uszanować lub po prostu poszukać innego lokum. Najgorszym wyjściem byłoby oddanie zwierzaka, którego wcześniej przyjęliśmy bez pytania o zgodę. Nie możemy dopuścić, by pies albo kot płacił traumą za naszą nieodpowiedzialność.

Pies do bloku. Obowiązki właściciela psa

Czy sprzątanie po psie jest obowiązkowe? Do naszych obowiązków jako właścicieli psów należy między innymi sprzątanie nieczystości po pupilach. Na osiedlach coraz częściej znajdują się specjalne kosze na śmieci i torebki papierowe, przeznaczone dla czworonogów i ich opiekunów. W innym wypadku wystarczy zwykła, foliowa reklamówka, ewentualnie wilgotne chusteczki, gdybyśmy odczuli potrzebę umycia rąk po wszystkim.

Czy szczepienia psów są obowiązkowe? Pamiętaj, że piesek musi mieć zawsze uzupełnioną kartę szczepień. To ważne, szczególnie jeśli wybierasz się w podróż, np. za granicę. Kierowca autobusu albo strażnik graniczny ma prawo zażądać od ciebie dokumentów zwierzaka i odmówić wpuszczenia, jeśli nie ma ważnych szczepień.

Czy kaganiec jest obowiązkowy? Jeśli masz małego pieska, nad którym możesz bez trudu zapanować, nie musisz zakładać mu kagańca na spacerze. Co innego w środkach komunikacji miejskiej – jeśli nie trzymasz zwierzaka w transporterze, koszu czy klatce, na wszelki wypadek lepiej założyć mu mały kaganiec. Pamiętaj, że musisz go dobrać razem z pieskiem, inaczej może okazać się za ciasny lub za luźny.

Pies do bloku. Jak zabezpieczyć mieszkanie w bloku przed psem?

Jeśli decydujemy się na posiadanie czworonoga, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. Pies do bloku to wielka radość, ale i odpowiedzialność. Jak zabezpieczyć mieszkanie w bloku przed psem?

Ponieważ znudzony pies może zacząć gryźć przedmioty, które znajdzie na podłodze, należy starannie zabezpieczyć wszystkie kable i urządzenia elektryczne. Prawdziwą zmorą właścicieli psów są pogryzione buty – najlepiej trzymać je w zamkniętych szafkach lub półkach, których nasz pupil nie da rady otworzyć. Podobnie detergenty i środki czyszczące. Pamiętajmy, że rozsuwane szafy nie są dla psów żadnym wyzwaniem!

Jak założyć siatkę na okno? Wbrew pozorom, siatka na okno i balkon to nie tylko rozwiązanie dla właścicieli kotów. Metalowa siatka doskonale sprawdzi się jako ochrona naszego psa przed wypadkiem. Najlepiej złożyć spersonalizowane zamówienie na konkretne wymiary. Montaż nie jest zbyt skomplikowany i z powodzeniem możemy zająć się nim samodzielnie.

Pies do bloku. Jak zabezpieczyć meble przed gryzieniem psa?

Jak zabezpieczyć meble przed psem? Warto trzymać w miejscu dostępnym dla psa różne zabawki i gryzaki, którymi mógłby się zająć. Jednak czasem lepiej chuchać na zimne, szczególnie kiedy mamy do czynienia ze szczeniakami. Zanim nauczymy zwierzaka, żeby nie niszczył mebli lub sprzętów, warto zainwestować w tanią tkaninę, którą je pokryjemy, a której nie będzie szkoda.

Musimy się także przygotować na to, że będziemy musieli częściej sprzątać, szczególnie odkurzać. Nie wszystkie psy linieją, ale każdy czworonóg gubi trochę sierści. Jeśli mamy w domu parkiet albo płytki, na początku szczeniakowi mogą rozjeżdżać się łapki, nim nauczy się po nim chodzić. Może tani dywanik albo linoleum rozwiążą ten problem?

Jak przygotować się na psa?

Jeśli już znaleźliśmy naszego wymarzonego psiaka, powinniśmy przygotować się na jego wprowadzenie. Co kupić dla psa? Będą potrzebne co najmniej dwie miski, jedna na karmę, druga wodę. Nie używaj do tego celu niepotrzebnych misek z kuchni, ponieważ pies, zwłaszcza mały, może mieć problem z sięganiem do nich.

Jak przygotować posłanie do psa? Niezbędne będzie także urządzenie dla pieska posłania. Powinniśmy umieścić je w spokojnym, średnio uczęszczanym miejscu, gdzie będzie mógł zdrzemnąć się albo położyć o dowolnej porze. Ponieważ czworonogi lubią je gryźć i drapać, powinno być wykonane z solidnych materiałów. Warto dołożyć mu kocyk, kilka poduszek i zabawek. Jeśli adoptujemy szczeniaka, niezbędne jest rozłożenie w całym mieszkaniu mat treningowych do nauki czystości. Zanim pies nauczy się załatwiać swoje potrzeby na dworze, kiedy zauważysz, że ma potrzebę wysiusiania, wysadzaj go na matę.

Jak wybrać obrożę dla psa?

Koniecznie trzeba wybrać obrożę z pieskiem, w przeciwnym razie może okazać się za mała albo zbyt luźna. Pamiętaj, że szelki nie zawsze są wskazane dla szczeniąt, np. mopsy powinny w nich chodzić dopiero, kiedy dorosną.

Smycz dla psa jaką wybrać? Nawet jeśli jesteś przekonana, że twój piesek będzie grzecznie szedł przy nodze, lepiej chuchać na zimne i prowadzać go na smyczy. Zgodnie z prawem właściciel jest zobowiązany do utrzymania psa pod kontrolą, by nie stwarzał zagrożenia dla innych. Wystarczy, że usłyszy trąbienie samochodu, alarm karetki albo zobaczy większego psa, by spłoszył się, a wtedy nieszczęście gotowe.

Dobrym pomysłem jest także zakup tak zwanej linki treningowej, której długość wynosi około kilkunastu metrów. Można ją stosować na przykład do uczenia psa komend. Kiedy wołamy pupila, by przybiegł, a on nie reaguje, nie zachodzi niebezpieczeństwo, że ucieknie.

Jaka karma dla małych psów?

Małe psy nie powinny dostawać takiej samej karmy jak ich więksi kuzyni. Zwykle chrupki są za duże i trudne do pogryzienia, szczególnie dla szczeniąt. Nie wolno też stosować psiej karmy zamiennie z kocią, ponieważ różni się ona składem i proporcjami składników odżywczych.

Najlepszym wyjściem jest kupowanie karmy bezpośrednio do weterynarza. Nie wolno też podawać szczeniętom jedzenia ze słoiczków dla niemowląt, ponieważ może zawierać wiele warzyw, których nie wolno im spożywać. Jakie przekąski dla psa? Przekąski stanowią nie tylko miłe urozmaicenie monotonności karmy, lecz także środek wychowawczy: jeśli piesek posłusznie wykona nasze polecenie, zostanie nagrodzony smakołykiem. Ponadto często zawierają one niezbędne witaminy i składniki odżywcze, szczególnie cenne dla szczeniąt. Pamiętaj, że nie wolno stosować ich zamiast pełnowartościowych posiłków lub przesadzać z ich ilością, bo możemy doprowadzić do nadwagi naszego pupila.

Jakie zabawy dla psa w domu?

Pies do bloku nie musi spędzać całych dni na kanapie – w domu też może się świetnie bawić. Do ulubionych zabaw piesków należą przeciąganie liny, aportowanie oraz zabawy węchowe.

Czworonogi kochają także ściganie, jednak pamiętajcie, żeby nie przesadzić z hałasami, bo sąsiedzi z niższego piętra mogą być bardzo niezadowoleni. Do zabawy węchowej potrzebujemy jakiegoś intensywnie woniejącego przedmiotu, na przykład torebki herbaty albo smakołyka. Pokaż zwierzakowi daną rzecz, nazwij ją, wejdź do innego pokoju i schowaj, a następnie poleć, by jej poszukał. Psy kochają także zabawę w chowanego. Ukryj się w szafie, pod łóżkiem albo za półką i zawołaj pupila, a potem obserwuj z ukrycia, jak próbuje cię wytropić.

Pies do bloku. Podsumowanie

Adopcja psa jest wspaniałym doświadczeniem i źródłem wielkiej radości. Jednak pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za swojego pupila, a on – w pełni na ciebie zdany.

Starannie wybierz rasę pieska, którego przygarniesz. Weź pod uwagę metraż, ilość pięter do pokonania oraz obecność dzieci i innych zwierzaków. Mieszkanie w bloku nie musi oznaczać, że nie możesz stworzyć wspaniałej rodziny dla małego czworonoga.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies do bloku

Buldogi francuskie mają wśród swoich przodków buldogi angielskie. Mimo to są bardzo przyjazne i łagodne, tolerują również inne zwierzęta.

Pies do bloku

Shih tzu są wesołe, przyjacielskie i uwielbiają spędzać czas ze swoją rodziną.

Pies do bloku

Mopsy nie powinny zakładać szelek, kiedy są jeszcze szczeniakami, ponieważ może to zaburzyć ich prawidłowy rozwój.

Psy do bloku

Jack russell terrier to idealny towarzysz zabaw dla starszych dzieci

Pies do bloku

ZOBACZ TEŻ:

  1. Oto pies z uszami Myszki Miki. Cały świat oszalał na jego punkcie
  2. Jaki pies dla dzieci i rodziny? Najlepsze psy dla dzieci
  3. Ile pies chodzi w ciąży? Dni i charakterystyka ras

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?