Pies i dziecko to bardzo dobre połączenie. Zostało udowodnione, że dzieci, które wychowują się zwierzęciem w domu, lepiej radzą sobie w kontaktach z innymi ludźmi i są bardziej empatyczne. Jest jednak więcej pozytywów! W tym przypadku pies zrobił coś niesamowitego, kiedy odkrył, że malutkie dziecko jego państwa przestało oddychać.

Wiele osób może zastanawiać się, czy pies i dziecko w jednym domu to na pewno dobry pomysł. Często mamy wątpliwości czy zwierzę nie będzie zazdrosne o naszego maluszka. Jednak sytuacje takie jak ta udowadniają, że takie obawy zazwyczaj są bezpodstawne!

Pies i dziecko się uwielbiali

Chociaż Harper jest jeszcze zbyt malutka, żeby bawić się z Dukiem, dziewczynka zawsze cieszyła się na widok psa. Duke natomiast natychmiast zaakceptował dziecko jako najnowszego członka swojego stada i był wobec niego bardzo opiekuńczy. Rodzice dziewczynki bardzo to doceniali, nie spodziewali się jednak tego, jak czujnym opiekunem jest ich pies.

pies i dziecko
fot. ABC News, youtube.com

Mama małej Harper jest bardzo szczęśliwa, że postanowiła adoptować Duke’a.

Pies i dziecko byli dobraną parą, dlatego Duke spał bardzo blisko łóżeczka Harper. Pewnej nocy zwierzę obudziło się zaniepokojone. Psu bardzo szybko udało się zorientować, co wyrwało go ze snu. Przestał słyszeć oddech śpiącego niemowlęcia. Zwierzę doskonale wiedziało, jak musi zareagować.

Rodzice są wdzięczni kochanemu psu

Kiedy Duke zorientował się, że malutka dziewczynka nie oddycha, natychmiast pobiegł do sypialni ich rodziców. Ci na początku nie potrafili zorientować się, co się dzieje. Pies zazwyczaj był bardzo spokojny. Na całe szczęście zwierzę potrafiło przekazać im, że chce, żeby poszli do pokoju dziecka.

Kiedy to zrozumieli, natychmiast pobiegli sprawdzić, co się dzieje z Harper. Kiedy wpadli do pokoju dziewczynki, byli przerażeni. Malutka była cała sina, nie mogła oddychać. Zadzwonili wówczas po pogotowie i na całe szczęście — dziecko udało się uratować. Rodzice dziewczynki nie chcą nawet myśleć o tym, co by się stało, gdyby nie ich pies.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies i dziecko
fot. ABC News, youtube.com

Duke odwdzięczył się swojemu państwo za adopcję.

pies i dziecko
fot. ABC News, youtube.com

Duke bardzo kocha całą swoją rodzinę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy
  2. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z kotem sąsiadów, gdy nikt nie patrzy
  3. Pies podczas spaceru zaczął kopać dziurę. Właściciel chwilę później dzwonił po policję
  4. Czarny kot przynosi szczęście! 7 niezwykłych dowodów, które to udowadniają
  5. Sparaliżowana kobieta z ciężkimi dolegliwościami trafiła do szpitala. Lekarze zajrzeli między jej nogi i zamarli, znaleźli przyczynę choroby

źródła: ABC News/YouTube

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego