Pies i dziecko w wielu domach z pewnością uchodzą za najlepszych przyjaciół. Wspólna zabawa i spędzanie czasu sprawiają, że potrafią ze sobą nawiązać niezwykłą więź. Zobaczcie wzruszające nagranie, na którym pies pierwszy raz słyszy płacz dziecka!

Wideo, które możecie zobaczyć poniżej, zrobiło w sieci ogromną furorę! Beztrosko bawiący się piłką pies w pewnym momencie przerywa tę czynność, by wsłuchać się w płacz dziecka. Ten dźwięk wywarł na nim ogromne wrażenie! Jak zareagował czworonóg?

Niesamowita reakcja

Przestawiony na nagraniu owczarek niemiecki doznał prawdziwego szoku, gdy nagle, w trakcie zabawy, usłyszał płacz małego dziecka. Piłka, którą trzymał w pyszczku, momentalnie spadła na ziemię. Zszokowany pupil przez długi czas przyglądał się maluchowi, nie mogąc zrozumieć, co tak naprawdę się dzieje!

Pies i dziecko- dobre połączenie?

Każdy rodzic powinien mieć na uwadze fakt, iż widoczna na nagraniu więź między psem i dzieckiem wymaga dużo zaangażowania ze strony dorosłych. Jeśli decydujemy się na przyjęcie czworonoga pod swój dach, pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu. Każda z ponad 400 ras psów posiada typowe dla siebie zachowania, dlatego nigdy nie ma gwarancji, iż wybrane przez nas zwierzę będzie odpowiednie do domu z dzieckiem.

Jak przyzwyczaić psa do dziecka?

Ważne, by zarówno jednemu, jak i drugiemu członkowi rodziny dać trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Pierwsze spotkanie zwierzaka z dzieckiem powinno przebiegać w spokojnej atmosferze. Właściciel pupila powinien mieć pod nieustanną kontrolą jego zachowanie. Jeśli pies nie jest ani zaciekawiony, ani nastawiony pozytywnie, nie należy wywierać na nim presji, ponieważ mogłoby to poskutkować agresją.

Gdy zauważy, jak wiele dla jego pana znaczy dziecko, sam zacznie traktować je z wyrozumiałością i opiekuńczością. Na czas pojawienia się dziecka zwierzę nie powinno być oddawane do innych członków rodziny, czy znajomych, gdyż za każdym razem spotkanie z bobasem wciąż będzie dość nową sytuacją, generującą stres. Wszystkie czynności związane z niemowlakiem śmiało można wykonywać w obecności psa.

Zobacz wideo:

Reakcja psa jest konieczna i rozbawi was do łez?

Pies i dziecko
youtube.com/ The Pet Collective

Czy reakcja tego dużego na płacz dziecka, nie jest przesłodka?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mops skrzyżowany z buldogiem angielskim. Ich szczeniak wygląda jak z kreskówki
  2. Co powiedziałby twój kot, gdyby umiał mówić?
  3. Czy koty mają pępki? Kocia anatomia jest nieprawdopodobna
  4. Prawdziwy pies jednorożec. Szczeniak urodził się z ogonem na czole, wygląda przecudnie

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.