Pies i dziecko zostali razem sami w pokoju. To, co uchwyciła ukryta kamera, całkowicie zaskoczyła wszystkich. Nikt nie miał pojęcia o tym, co pies robi z malutkim chłopcem. Prawda wyszła na jaw po przejrzeniu kamer w pokoju dziecka. 

Wiele osób do członków swojej rodziny zalicza także psa. Wychowanie dziecka z psem uczy go szacunku do zwierząt i dobrego traktowania. Ta rodzina nie miała pojęcia co dzieje się, kiedy pies i dziecko zostają sam na sam. 

Pies i dziecko zostali sami w pokoju

Kiedy mały chłopiec wstał i kurczowo trzymał się bramki swojego łóżeczka, pies leżał obok na dywanie. Dziecko zaczęło przeraźliwie płakać, zwierzak zareagował błyskawicznie.

Pies podniósł się, a następnie przeciągnął, przygotowując się do ciężkiej pracy, którą zaraz przyjdzie mu wykonać. Skoczył na łóżeczko, stawiając dwie łapy na oparciu i nachylił się, aby polizać malca. 

Chłopiec przestał momentalnie płakać

Kiedy tylko pies zaczął lizać chłopca, ten momentalnie przestał płakać. Widać, że pies i dziecko mają między sobą bardzo głęboką i dobrą więź. Wydawać by się mogło, że to nie pierwszy raz, kiedy psiak pociesza niemowlaka. 

Obecność psa w rodzinie ma wpływ na każdego jej członka, niezależnie od wieku, jednak największy wpływ ma na właśnie tych najmłodszych. Wiedzieliście o tym? Pies i dziecko mogą nauczyć się wiele od siebie. 

Pies i dziecko – nauka wspólnego wychowania

Boris Levinson w latach sześćdziesiątych zaobserwował, że dzieci, które wychowują się razem z psem są znacznie bardziej otwarte i łatwiej im podejmować wszelkiego rodzaju wyzwania, niż te, które psa nie posiadały. Pies uczy dziecka szacunku do zwierząt oraz empatii. 

Pamiętajcie, jeśli w waszym życiu pojawia się dziecko, nie izolujcie go od psa. Nie powinniście także zwracać uwagi na psa, tylko gdy dziecko śpi. Wówczas pies skojarzy sobie, że każdy płacz dziecka oznacza brak okazywania uczuć i dostępu do Pana i Pani. Należy zrobić dokładnie odwrotnie. Wszystko, co kojarzone z dzieckiem ma być wspaniałe i dobre. 

Pies i dziecko mogą być wspaniałymi przyjaciółmi dla siebie nawzajem, jednak to w kwestii rodziców należy odpowiednie przygotowanie psa na pojawienie się dziecka. 

ZOBACZ ZDJĘCIA & WIDEO:

pies i dziecko
fot.instagram/aprilia_wina

Pies i dziecko są najlepszymi przyjaciółmi. 

pies i dziecko
fot.instagram/aprilia_wina

Pies przeciąga się tak, jakby mówił „czas do pracy, zaczynamy”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

I love how he stretches in the beginning like.. „ok, time to work the magic❤” (@jessklorman ) #dogs_of_instagram #dogs

Post udostępniony przez wina (@aprilia_wina)

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższy kot na świecie. Cena tej rasy przyprawia o zawrót głowy
  2. „Piękny dom, zdrowe dzieci, drogie samochody, a pod ubraniem jestem cała w siniakach. Boje się odejść, nigdy nie pracowałam”
  3. Jak się ubierać do filharmonii? Najważniejsze zasady i ponadczasowe rozwiązania
  4. Kobiety po 40 potrzebują jednej witaminy, jak powietrza. 14 oznak, że twój organizm o nią błaga
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
Poprzedni artykułBrat Michała Szpaka to ciacho. Jest kilka lat starszy i zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia
Następny artykuł„Chore dziecko jest chodzącym mordercą noworodków”. Mocne słowa lekarza, który przestał leczyć nieszczepione dzieci
Redaktorka działu zwierzęta w lelum.pl. Miłością do zwierząt zarażona zostałam już od małego i odkąd mogę pomagam tym mniejszym i słabszym. Prywatnie jestem mamą suczki o imieniu Foxy.