Pies i kot to ponoć odwieczni rywale, jednak nagranie, które zobaczycie poniżej, zupełnie obala to stwierdzenie! Co zrobił zwierzak? Jego zachowanie zaskoczyło nawet kocią mamę!

Udostępniony materiał w wielu osobach wywołał wzruszenie. Jak się bowiem nie oprzeć scenie, która na myśl przywodzi bajki Disney’a? Zobaczcie, jak pies „dogadał się” z małymi kociakami! Nagranie ma prawie 10 milionów wyświetleń!

Jak pies z kotem…? 

Właściciele wspomnianych czworonogów z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pies i kot albo się dogadają, albo będą drzeć przysłowiowe koty. Skąd wynika opisana niechęć?

Behawioryści tłumaczą tę wzajemną postawę brakiem znajomości mowy ciała osobnika drugiego gatunku oraz nieumiejętną interpretacją jego zachowań. Potrzeba czasu, by zwierzęta przyzwyczaiły się do siebie i zaczęły żyć w harmonii. Jak jednak za chwilę zobaczycie, wyjątki od reguły mogą mieć miejsce!

Kocia mama i jej dzieci

Na nagraniu widzimy kotkę, która odpoczywa w towarzystwie małych kociaków, bacznie je obserwując. Widzimy również psa, powoli zbliżającego się do maluchów. Jak reaguje opiekunka młodych? Czy między zwierzętami dojdzie do konfrontacji? Przekonajcie się sami!

Zobacz wideo: 

Pies
youtube.com/ ignoramusky

Wzruszające wideo pokazuje, że psiak oraz kot to gatunki, w przypadku których przyjaźń również jest możliwa!

Zobacz też:

  1. Najmądrzejsze rasy psów. Top 10 psich Einsteinów
  2. Niewidomy pies po operacji zobaczył swoją rodzinę. TO najsłodsze WIDEO świata
  3. Właściciele psów są szczęśliwsi niż właściciele kotów. Wyniki badań to potwierdzają
  4. Jak chronić psa podczas podróży? Każdy właściciel musi to wiedzieć!