Pies podniósł w nocy alarm. Właściciele na początku nie wiedzieli, o co chodzi zwierzęciu, dopóki nie weszli to pokoju swojego małego synka. Nerwowe zachowanie zwierzęcia od razu stało się dla wszystkich jasne. Dzielne zwierzę ocaliło żucie chłopca. Jego rodzice nie chcą sobie wyobrażać, jak zakończyłaby się ta noc, gdyby nie ich pupil.

Wszyscy wiemy, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To wierne zwierzę nigdy cię nie opuści, nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Mają również niesamowite umiejętności wyczuwania zagrożenia, dlatego często służą jako przewodnicy i pomocnicy osobom niepełnosprawnym. Szczególnie nadającą się do tego rasą są labradory. Takim właśnie zwierzęciem jest należący do małego Luke’a Jedi. 

Pies uratował życie ich dziecku

Rodziców małego Luke’a w środku nocy obudziło nerwowe zachowanie ich psa. Na początku para nie potrafiła zorientować się, o co chodzi, byli zaspani i ciężko było się im rozeznać w sytuacji. Jednak pies nie poddawał się. Biegał pomiędzy pokojem chłopca a sypialnią jego rodziców.

pies
facebook.com/pg/SavingLuke

Jedi czuwa nad bezpieczeństwem Luke’a. 

Dopiero wtedy ci zorientowali się, że chodzi o ich dziecko. Pozwolili, by pies poprowadził ich do jego pokoju i dokonali strasznego odkrycia. Ich synek jest cukrzykiem. Dlatego właśnie Jedi nie odstępuje go ani na krok. Tej właśnie nocy poziom cukru we krwi chłopca spadł do niebezpiecznie niskiego poziomu. Gdyby nie reakcja zwierzęcia, chłopiec mógł nawet umrzeć. 

Podzielili się tym ze światem

Rodzice chłopca po tym wydarzeniu postanowili podzielić się ze światem historią o tym, jak pies przewodnik ocalił ich dziecku życie. Niedocukrzenie jest niezwykle niebezpieczne, szczególnie dla dzieci z cukrzycą — nie potrafią one same jeszcze rozpoznawać jego objawów. Dlaczego ich rodzice muszą polegać na specjalnych alarmach i aparaturach. 

Niestety, tak jak stał się w tym przypadku, nawet najlepsze alarmy czasem zawodzą. Luke również ma taki, ten jednak zupełnie nie zareagował na zły stan chłopca. Psy za to, to inteligentne istoty, kiedy są specjalnie przeszkolone, doskonale będą wiedziały nie tylko jak rozpoznać niebezpieczeństwo, ale też w jaki sposób sprowadzić pomoc.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies
facebook.com/pg/SavingLuke

Pies nie odstępuje go ani na krok. 

pies
facebook.com/pg/SavingLuke

Obaj są wielkimi fanami „Gwiezdnych Wojen”. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Carrefour rzuca rękawicę Rossmannowi. Wchodzi na rynek z siecią drogerii
  2. Katarzyna Skrzynecka nie chce brać ślubu kościelnego? Aktorka w mocnych słowach o Kościele
  3. Anna Jantar chwilę przed ślubem zwróciła się do Kukulskiego. Mężczyzna nie spodziewał się takich słów
  4. Iwona Pavlović ma powody do radości. Gratulacje spływają z całej Polski
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu

źródła: topniusy.eu

Poprzedni artykułImiona dla dzieci, które mają najpiękniejsze znaczenie. Jessica i Brajan się do nich nie zaliczają
Następny artykułCórka opublikowała poruszające wideo. Pokazała, co pielęgniarka zrobiła dla jej umierającej mamy
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego