Pies pożegnał swojego właściciela w sposób, którego nikt się nie spodziewał. Jego zachowanie przy trumnie rozdziera serce. Wszyscy obecni przy smutnej scenie nie potrafili powstrzymać wzruszenia – nawet właściciel domu pogrzebowego. Zdjęcie zrozpaczonego czworonoga sprawi, że będziecie płakać. 

Niejeden zwierzak do tego stopnia nie potrafił poradzić sobie z bólem po śmierci właściciela, że wkrótce sam do niego dołączał. Inne przez dni, a nawet miesiące czekały na powrót tragicznie zmarłego opiekuna. Pewien pies został zabrany do domu pogrzebowego, by móc ostatni raz zobaczyć swojego pana, zanim zostanie pochowany. Sposób, w jaki się z nim pożegnał, sprawił, że w oczach wszystkich zgromadzonych pojawiły się łzy. Czworonóg doskonale zdawał sobie sprawę, że stracił najlepszego przyjaciela. 

Pies zobaczył właściciela w trumnie. Jak go pożegnał?

Sympatyczny pies o imieniu Szef spędził ze swoim panem pięć lat. Schiller zaadoptował go, kiedy był jeszcze szczenięciem i od tamtego dnia prawie się nie rozstawali. Niestety, ich sielanka została przerwana, gdy niespodziewanie mężczyzna zmarł. 

Żadna z osób, które znały Schillera, nie wyobrażała sobie, że w czasie pogrzebu miałoby zabraknąć jego ukochanego psiaka. Kiedy partnerka zmarłego przyprowadziła Szefa do trumny, by mógł ostatni raz spojrzeć na przyjaciela, pies zrobił coś niespodziewanego.

Szef stanął na dwóch łapach i zajrzał do wnętrza trumny, po czym delikatnie polizał mężczyznę po uchu. Gdy nie doczekał się żadnej reakcji, położył głowę i trwał przy panu dopóty, dopóki nie został zabrany. 

Jak zareagowali uczestnicy pogrzebu?

Chociaż wszyscy bliscy Schiller dobrze wiedzieli, że jego i psa łączyła silna więź, nikt nie był przygotowany na tak wzruszającą scenę. Sam James, właściciel domu pogrzebowego, również był obecny przy całym zajściu.

James przyznał, że chociaż widok głęboko go poruszył, już wcześniej świetnie zdawał sobie sprawę z tego, że zwierzęta także przeżywają żałobę. Wyjaśnił, że ostatnie pożegnanie to niezwykle istotny moment nie tylko dla przyjaciół i członków rodziny każdego zmarłego, ale także jego pupili. Fakt, że zwierzęta również uczestniczą w podobnych ceremoniach, uważał za w pełni naturalny. 

Na szczęście Szef po śmierci ukochanego pana trafił pod opiekę jego bliskich, którzy ofiarowali zwierzakowi troskę i wiele miłości. Wspólnie przechodzą przez proces żałoby, ale mają nadzieję, że z czasem czas uleczy rany i pozwoli wszystkim wrócić do życia.

Warto pamiętać, że zwierzęta też cierpią po stracie bliskich i należy pozwolić im, by mogły się z nimi pożegnać. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies
fot. instagram.com @nina____06

Po śmierci właściciela pies przybył na pogrzeb, żeby się z nim pożegnać. 

1
2
Poprzedni artykułJoanna Krupa jest w CIĄŻY! Modelka spodziewa się chłopca czy dziewczynki?
Następny artykułKatarzyna Cichopek i Anna Mucha poznały się na planie „M jak Miłość”. Czy przyjaźnią się poza planem?
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.