Pies przez sporą część swojego życia borykał się z przypadłością, która utrudniała mu codzienne funkcjonowanie. Maleńki zwierzak urodził się bez dwóch przednich łapek. Właścicielka malucha postanowiła skonstruować dla niego wózek inwalidzki. Jak potoczyły się jego dalsze losy?

Czworonóg o imieniu Turbo był bardzo nietypowym przypadkiem. Pomimo niepełnosprawności, w pełni próbował korzystać z życia. Niestety, najprostsza aktywność sprawiała mu jednak ogromny trud. Na szczęście dzięki pomocy internautów i pewnego mężczyzny z San Diego, pupil odzyskał częściowo sprawność!

Zaadoptowany psiak 

Właścicielka niewielkiego pupila zakochała się w nim już na samym początku. Kobieta, która pracowała w gabinecie weterynaryjnym, przygarnęła Turbo pod swój dach, gdy ten miał zaledwie sześć tygodni. Ze względu na jego niepełnosprawność, pierwsze dni w nowym domu były bardzo trudne. Poruszanie się sprawiało zwierzakowi ogromny trud. Właścicielka obiecała sobie, że zrobi wszystko, by ten mógł normalnie funkcjonować!

Maleńki pies na wózku inwalidzkim

Początkowo kobieta zgłosiła się do sklepów, w których można nabyć specjalistyczny sprzęt dla zwierząt bez przednich łap. Turbo był jednak za mały, by móc dobrać do niego jakikolwiek pojazd. Właścicielka nie zamierzała jednak czekać, gdy ten dorośnie. Z pomocą znajomych skonstruowała dla niego własny wózek inwalidzki ze znalezionych w domu części, który na dłuższą metę niestety się nie sprawdził.

Jego historia obiegła cały świat

Zdeterminowana kobieta postanowiła poszukać pomocy w Internecie. Udostępniła zdjęcia Turbo, dodając kilka słów na temat jego przypadłości. Wpis dotarł do inżyniera lotnictwa z San Diego. Ten, przy pomocy drukarki 3D skonstruował Turbo nowy, ulepszony wózek inwalidzki. Maleńki pies w końcu ma możliwość bawić się z innymi zwierzętami i w pełni korzystać z życia! Spójrzcie tylko, jak świetnie sobie radzi. Jego historia to prawdziwa inspiracja!

ZOBACZ NAGRANIE:

 

Piesek bez łap otrzymał nieocenioną pomoc.

najmniejszy pies
thedodo.com

Maleńki pies, Turbo, urodził się bez przednich łapek.

najmniejszy pies
thedodo.com

Dzięki pomocy inżyniera lotnictwa z San Diego i jego niezwykłemu projektowi, psiak odzyskał sprawność!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciężarna suczka nie mogła urodzić, mimo nabrzmiałego brzucha. Weterynarz zrobił USG i zrozumiał dlaczego
  2. Kobieta panicznie szukała psa, bo bała się, że zrobi krzywdę dziecku. Gdy go znalazła, chwyciła za kamerę
  3. Bezdomny pies podszedł do panny młodej podczas ceremonii zaślubin. Z wycieńczenia zasnął na jej welonie
  4. Pies orientuje się, że jest w drodze do weterynarza. Jego reakcja bawi do łez
  5. Wydawało mu się, że nikt nie zobaczył tego, co stało się przy basenie. Monitoring nagrał wszystko

Źródło: thedodo.com

 

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.