Pies w piwnicy w końcu ujrzał światło dzienne! Więziona suczka przez lata żyła w skandalicznych warunkach. Każdy dzień był dla niej walką o przetrwanie. Czy ta historia ma szczęśliwe zakończenie? Kto jest winny całej sytuacji?

Przerażona B.B. nie była jedynym zwierzęciem, jakie bezduszni właściciele przetrzymywali w piwnicy. Każde z nich miało zostać wystawione na sprzedaż. Na szczęście, na drodze hodowców stanęli członkowie Humane Society of the United States!

Skandaliczne warunki 

Gdy grupa wolontariuszy weszła do brudnego i dusznego pomieszczenia, mała suczka przebywała w metalowej klatce. Obok zwierzaka położono jedynie miskę z wodą. Zespół ratowniczy doznał prawdziwego szoku, widząc skulonego i przestraszonego pieska:

– Była bardzo mała i wyglądała jak bezradna istota. Położyłam dłoń na klatce, a ona podeszła i ją wąchała. Była bardzo bojaźliwa i nie wiedziała, jak się zachowywać – powiedziała dyrektor ds. przestępczości na zwierzętach, Jessica Lauginiger.

Pies w piwnicy żył w ciągłym strachu

Na terenie posesji odnaleziono ponad 150 (!) zwierząt. Wśród nich znajdowały się nie tylko psy, ale również kozy i koty. Większość z nich trafiła do kliniki weterynaryjnej Cabarrus Animal Hospital. Jednym z ocalonych czworonogów była właśnie B.B, która z czasem odnalazła nową właścicielkę, Brendę Tortoreo.

Kobieta opowiedziała, jak trudno było małej suczce odnaleźć się w świecie pełnym bodźców, dźwięków i kolorów:

– Niestety przez to, że B.B prawie całe życie spędziła w klatce, nie wiedziała, jak się zachowywać. Kręciła się, nie biegała jak jej koledzy, bała się dalej wypuszczać – powiedziała – Dlatego postanowiłam, że stworzę jej taką klatkę tylko znacznie większych rozmiarów.

Pies w piwnicy spędził całe życie, nic więc dziwnego, że nie mógł przywyknąć do nowych warunków. Pomimo traumy, z którą musiało zmierzyć się zwierzę i jej właścicielka, przyszłość rysuje się dla nich jasnych barwach. Odzwyczajona od światła dziennego suczka każdego dnia radzi sobie lepiej!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies w piwnicy
kochamyzwierzaki.pl

Suczka B.B. całe życie spędziła w piwnicy. Dopiero interwencja zespołu Humane Society of the United States pomogła jej się uwolnić.

Pies w piwnicy
kochamyzwierzaki.pl

Brenda Tortoreo postanowiła zaadoptować suczkę. Choć początki w nowym domu były bardzo trudne, zwierzę z czasem się oswoiło i przyzwyczaiło do nieznanego wcześniej otoczenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Psie oczy to nadal tajemnica dla ludzi. 4 fakty, o których nie miałeś pojęcia
  2. Mężczyzna próbował złapać psa wypadającego z balkonu. To mogło skończyć się tragedią
  3. Krzyżówka małego terriera i rottweilera. Ich szczeniaki to niewiarygodne psy
  4. Pies urodził się bez przednich łapek. Jego właścicielka sprawiła mu protezę na kółkach
  5. Adoptowany pitbull nie opuszcza staruszki na krok. To, jak jej pomaga jest przeurocze

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.