Pikio wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Inicjatywa Jurka Owsiaka od lat cieszy się poparciem wśród Polaków. To, że pomaganie jest dobre, wie większość z nas, w tym Pikio.pl, który na 27 edycję WOŚP przekazał 10 tysięcy złotych. Portal potwierdził swój datek zdjęciem przelewu. Czy inne redakcje pójdą za jego przykładem?

Już dziś wielki finał WOŚP, chociaż inicjatywa co roku zdobywa swoich zwolenników i przeciwników, to Pikio z pewnością mieści się w pierwszym gronie. Portal na swojej stronie napisał: Pikio jak najbardziej popiera tak piękną inicjatywę, jaką jest WOŚP. Pomoc jest ważna, dlatego my także popieramy każdego, kto dokłada swoją cegiełkę do zbiórki Jurka Owsiaka.

Pikio zorganizowało akcję na Facebooku

WOŚP co roku bije swoje rekordy. W 2018 roku fundacja zebrała aż 81 423 521 złotych, rozszerzając swoją zbiórkę nawet o Biegun Północny. Inicjatywa, którą tworzy Jurek Owsiak, pomaga w zakupie specjalistycznego sprzętu medycznego dla dzieci, którego brakuje w Polskich szpitalach. Chętnych do pomocy nie brakuje, na ulicach możemy zauważyć osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i emerytów. Wspaniała inicjatywa zebrała mnóstwo zwolenników, którzy w każdy możliwy sposób starają się pomóc. Wśród nich jesteśmy nie tylko my, nie tylko sportowcy, czy gwiazdy, ale również portal Pikio.pl, który w tym roku przeznaczył na ten szczytny cel 10 000 złotych. 

Inicjatywa na Facebooku 

Portal Piko.pl na samym początku wpadł na pomysł, że za każdą reakcję na Facebooku pod tym postem, przeznaczy 10 groszy na fundację WOŚP. Datek ten miał uzupełnić o gwarantowane 5000 złotych. Stan reakcji na dziś wynosił około 1000 polubień. Według deklaracji portalu kwota dla WOŚP wynosiłaby około 5100 złotych. Jak się okazuje, wydawca portalu Pikio.pl zadecydował pomnożyć ją dwukrotnie! Co więcej, portal zapowiedział, że jeżeli przekroczy pod postem na Facebooku 50 tysięcy polubień, przeznaczy kolejną kwotę

Spotkanie z Robertem Lewandowskim za 95 000 złotych 

W tym roku na koncie WOŚP widniało 10 milionów złotych przed rozpoczęciem finałowego grania. Taka kwota może zapowiadać nadchodzący nowy rekord zebranych funduszy. Do zbiórki co roku dokładają się zarówno osoby ze świata show-biznesu, jak i wielkie firmy. Serwis Allegro co roku prowadzi licytacje, w których kupić dosłownie wszystko, a nawet spotkanie z wymarzoną osobą publiczną. Na chwilę obecną na Allegro jest wystawionych aż 38933 aukcji, których wspólna kwota to prawie 5 milionów złotych.

W tym roku możemy wylicytować między innymi ‚małomiasteczkowy’ kiosk Dawida Kwiatkowskiego, który mogliśmy zobaczyć jakiś czas temu pod PKiN. Fani piłki nożnej mają możliwość lunchu z Robertem Lewandowskim, a fani szybkiej jazdy mogą zostać pierwszym pasażerem nowego odcinka linii metra M2. Donald Tusk również popiera inicjatywę i zaoferował wspólny dzień z wygranym w siedzibie Rady Europejskiej. Do atrakcji dołącza również wspólny obiad , zdjęcie pamiątkowe i partyjkę w Scrabble. 

Udało nam się zdobyć potwierdzenie przelewu. Dowiedz się więcej o WOŚP 2019: 

pikio

Fot. facebook.com @Jurek Owsiak WOŚP możesz wesprzeć każdym możliwym sposobem, datek do puszki, licytacja, SMS-em, przelewem czy samą obecnością! 

pikio
Fot. facebook.com @Jurek Owsiak 

Kwota zebrana na WOŚP niezmiennie przeznaczana jest na sprzęt medyczny, który do tej pory uratował życie mnóstwa dzieci. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułEwa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
Następny artykułZakwas z buraków. Napój, dzieki któremu będziesz tryskać zdrowiem
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.