Lelum.pl > Nowości > Pilne informacje ws. zwolnienia Danuty Holeckiej z TVP! Jest oficjalny komunikat
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.11.2023 16:12

Pilne informacje ws. zwolnienia Danuty Holeckiej z TVP! Jest oficjalny komunikat

Danuta Holecka
Pilne informacje ws. zwolnienia Danuty Holeckiej z TVP. Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Nazwiska pracowników TVP kojarzy większość ludzi w Polsce. W związku ze zmianami, jakie mają nastąpić dzięki rządowi utworzonemu przez nową koalicję, niewykluczone, że wielu z nich straci pracę. Czy wśród tych osób znajdzie się Danuta Holecka?

Nadchodzą zmiany w TVP

W związku z wynikami wyborów parlamentarnych w 2023 roku jest niemal pewne, że nastał kres rządów Prawa i Sprawiedliwości, a władzę obejmie koalicja, w skład której wchodzą dotychczasowe opozycyjne ugrupowania. W związku ze zmianą na scenie politycznej w Polsce wiele osób zastanawia się, jaki los czeka telewizję publiczną, która przez lata okazywała stronniczość.

W umowie koalicyjnej Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy zapisano punkt, który mówi o tym, że media pod wpływami PiS-u stały się “w dużej mierze odpowiedzialne za rozłam w społeczeństwie, szerzenie kłamstw oraz celowo urządzanie nagonki i kampanie nienawiści prowadzące do rozbicia wspólnoty narodowej”. Koalicja obiecała zmienić ten stan rzeczy, a dodatkowo wyciągnąć konsekwencje w stosunku do osób, które przyczyniły się do szerzenia stronniczych informacji. Czy w związku z tym pracowników TVP czekają rychłe zwolnienia?

„Już jej nie ma”. Danuta Holecka zniknęła z „Wiadomości”, Polacy od razu zareagowali. Rozpętała się burza! Danuta Holecka zwróciła się do Jurka Owsiaka. Sprzęt WOŚP uratował jej synka, szef TVP musi znieść jej słowa

Czy Danuta Holecka zostanie zwolniona z TVP?

Danuta Holecka jest związana z Telewizją Polską od 1993 roku. Wielu osobom nieodłącznie kojarzy się ona z programem informacyjnym “Wiadomości”, jednak jej obiektywność dziennikarski został wystawiony na próbę w momencie, gdy w 2015 roku wybory po raz pierwszy wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Od tego czasu dziennikarce niejednokrotnie zarzucono stronniczy sposób prezentowania informacji.

Choć koalicja wspomniała w umowie o "konsekwencjach wobec siejących nienawiść", na razie nie wiadomo, co to dokładnie oznacza. Można się jednak domyślić, że pracę straci co najmniej kilka osób związanych ze stacją. Czy wśród nich znajdzie się Danuta Holecka? Okazuje się, że nie jest na razie oczywiste. W związku z z plotkami, TVP wydała oficjalne oświadczenie.

Projekt bez nazwy - 2023-11-16T155908.879.png
Pilne informacje ws. zwolnienia Danuty Holeckiej z TVP. Fot. TVP info

ZOBACZ TEŻ: Szok, jak zmieniła się Danuta Holecka! Niewiele osób potrafi rozpoznać ją na dawnych zdjęciach

Danuta Holecka będzie chroniona? TVP wydała oficjalny komunikat

Powszechnie wiadomo, że dzięki pracy w Telewizji Polskiej Danuta Holecka dorobiła się nie tylko ropoznawaliśmy, ale również niemałej fortuny. Według dostępnych informacji o jej zarobkach dziennikarka miała w 2020 roku łącznie zarobić niemal 1,4 miliona złotych. Może się jednak okazać, że jej korzystna współpraca ze stacją wcale nie zakończy się w najbliższym czasie, mimo zmiany władzy. Wszystko przez zapis o ochronie przedemerytalnej, w którym zaznaczono, że poza kilkoma wyjątkami, rozwiązanie umowy z osobą, której zostały do osiągnięcia wieku emerytalnego 4 lata, może być bardzo skomplikowane. Według tego zapisu Danuta Holecka miałaby być chroniona już od przyszłego roku. 

“Fakt” postanowił skontaktować się z TVP, by uzyskać więcej informacji dotyczących przyszłości dziennikarki w stacji. Rzecznik prasowy na to zapytania odpowiedział w następujący sposób:

Spółka nie planuje zakończenia współpracy z redaktor Danutą Holecką.

Projekt bez nazwy - 2023-11-16T155948.171.png
Pilne informacje ws. zwolnienia Danuty Holeckiej z TVP. Fot. KAPiF