Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Nowy Rok świętuje się tuż po Bożym Narodzeniu. Fani mogli więc nieźle się zdziwić, gdy Piotr Gąsowski powiedział im, że właśnie wybiera się na obchody z tej okazji, choć przecież mamy dopiero końcówkę września. Jak to możliwe?

Znany ze swojej miłości do podróży aktor znów wyjechał z kraju i tym razem wybrał się w naprawdę długą podróż. To właśnie w swoim miejscu docelowym obchodzi wyjątkowy Nowy Rok, zupełnie inny od tego, który my znamy.

Piotr Gąsowski świętuje Nowy Rok we wrześniu

Ze względu na globalizację, która miała miejsce w ostatnich stuleciach, niemal cały świat zaczął żyć według kalendarza gregoriańskiego, który wskazuje nam 2022 rok. Niektóre kultury i wierzenia wciąż jednak kultywują swoją tradycję, pamiętając, że upływające lata mierzyło się u nich nieco inaczej. Na przykład Żydzi według swojego kalendarza mają teraz rok 5783.

Rodzina Piotra Gąsowskiego, która mieszka w Stanach Zjednoczonych wziąć obchodzi to święto, które nazywa się w oryginale Rosz ha-szana. Z tej okazji najbliżsi aktora wyprawili kolację, na którą zaprosili także znajomych. 

Prowadzący programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pokazał, jak wyglądała uroczystość. Widocznie jego rodzina nie należy do ortodoksyjnych wyznawców, bo obchody ich Nowego Roku wyglądały jak najzwyklejsze spotkanie z przyjaciółmi.

Piotr Gąsowski o obchodach żydowskiego Nowego Roku

Aktor zwrócił uwagę na pewną ciekawostkę dotyczącą tego, jak amerykańscy Żydzi organizują obchody Nowego Roku. To, co zaskoczyło go najbardziej, to fakt, że odbywają się one w kościele prezbiteriańskim.

Wyjaśnił, że w ów świątynia, a takich w Stanach jest pewnie więcej, chętnie udostępnia swój budynek innym religiom, by te obchodziły w nim swoje święta. Piotr Gąsowski był tym ewidentnie zdumiony, ponieważ w Polsce takie rzeczy się po prostu nie dzieją.

Zobacz post:

Piotr Gąsowski
instagram.com/piotr.gasowski.official

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Mam talent!”. Agnieszka Chylińska była na „nie”. Wkrótce pożałowała swojej decyzji
  2. Do końca tęsknił za ukochaną Henryką. Franciszek Pieczka był niesamowicie wdzięczny żonie, zrobiła dla niego piękną rzecz
  3. Ujawniono, co wyprawia się w domu Marka Kondrata i 38 lat młodszej żony. Antonina Turnau trzyma męża krótko?

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl