Wiele polskich gwiazd komentuje tragiczną sytuację na Ukrainie, zaatakowanej 24 lutego nad ranem przez siły rosyjskie. Wiele osób jednoczy się w gestach solidarności. Piotr Gąsowski napisał poruszający, zrozpaczony komentarz.

Gąsowski jest załamany wypowiedzeniem wojny Ukrainie. Aktor ma tam liczną rodzinę, więc jego ból ma też wymiar osobisty. Odważył się na bardzo szczery wpis.

Piotr Gąsowski o Ukrainie: „Nikt nie wierzył, że słowa tego szalonego KGB-isty staną się ciałem”

Gąsowski wyznał na początku wpisu, jak trudno jest uwierzyć, że tuż za naszą wschodnią granicą zaczęła się dziś wojna. Wspomniał też, że wiele osób nie było przekonanych, że „szalony KGB-ista”, czyli Putin, rzeczywiście wcieli swój plan w życie.

Nie ma skali poziomu żalu, żeby opisać co się teraz we mnie, w moim sercu teraz dzieje! W Ukrainie mam bliską Rodzinę. Wujków, ciocie, kuzynów, kuzynkę, krewnych. Problem w tym, że mam też bliską rodzinę i przyjaciół w Rosji! I tym bardziej jestem przerażony – wręcz zrozpaczony! – wyznaje gwiazdor.

Jestem całym sercem z moimi kochanymi Ukraińcami! My też tutaj w Polsce, możemy im pomóc, okazać wsparcie, dać np. większy napiwek ukraińskiej kelnerce, kierowcy Ubera czy po prostu powiedzieć coś miłego, krzepiącego, komuś stamtąd – apeluje Gąsowski.

Gwiazdor dodał też, że jest duchem z tymi Rosjanami, którzy nie godzą się na agresję Putina, protestują i spotykają się z prześladowaniami. Warto dodać, że w Moskwie, Petersburgu i innych rosyjskich miastach odbyły się wielotysięczne antywojenne manifestacje. Póki co reżim aresztował co najmniej 1400 osób.

Aktor napisał też kilka słów po rosyjsku, skierowanych do osób z Rosji. Zaapelował, by nie wierzyli w rządową propagandę Putina, i zrozumieli, że to Putin podjął niszczycielskie decyzje.

Współczuję tym obywatelom Rosji, dla których to, co dzieje się na Ukrainie, jest powodem do wstydu i przemocą! I dziękuję wam za wasz odważny głos przeciwko tej szalonej agresji! Już nigdy nie będzie tak jak dawniej. Niech żyje niepodległość! Ukraino, jesteśmy z Tobą! – dodał na koniec Gąsowski.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przejmująca wiadomość o malutkiej wnuczce Witolda Paszta. Łzy napływają do oczu
  2. Emocje sięgnęły zenitu w „Pytaniu na śniadanie”. Dziennikarka na wizji nie mogła opanować łez
  3. Kurdej-Szatan, Woźniak-Starak, Drzyzga publikują ten sam komunikat. Gwiazdy wstrząśnięte sytuacją w Ukrainie