Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Piotr Kraśko walczy z ciężką chorobą. Pierwsze objawy pojawiły się pół roku temu
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 01.10.2022 17:57

Piotr Kraśko walczy z ciężką chorobą. Pierwsze objawy pojawiły się pół roku temu

Piotr Kraśko
fot. TRICOLORS/East News

Piotr Kraśko po dłuższej nieobecności w mediach pojawił się na kanapie śniadaniowego programu „Dzień Dobry TVN”. Zdobył się na szczere wyznanie dotyczące stanu swojego zdrowia psychicznego, a także odniósł się do kilku skandali, w których grał czołową postać. 

Telewidzowie stacji TVN zapewne zauważyli, że od pewnego czasu na antenie brakuje występów Piotra Kraśki. Powodem nieobecności okazały się problemy zdrowotne. Podczas rozmowy z Dorotą Wellman oraz Marcinem Prokopem opowiedział, co mu dolega.

Piotr Kraśko zmaga się z chorobą psychiczną

Piotr Kraśko od ponad trzech dekad związany jest z telewizją. Początkowo współpracował z Telewizją Publiczną, by następnie pracować dla stacji TVN. Od 2016-2020 roku spełniał się jako współprowadzący program „Dzień Dobry TVN”, a także prowadzący „Fakty”.

Wieloletnia kariera telewizyjna, a także zaangażowanie w liczne projekty sprawiły, że Piotr stał się jednym z najpopularniejszych prowadzących w naszym kraju. Ogromnym zaskoczeniem okazały się więc doniesienia, które kilka miesięcy temu ujrzały światło dzienne.

Piotr Krasko pojawił się w „Dzień Dobry TVN”, jednak tym razem jako gość. W rozmowie z Dorotą Wellman oraz Marcinem Prokopem opowiedział, jak wyglądały jego ostatnie miesiące. Dziennikarz przebywał bowiem na zwolnieniu lekarskim. Jak wyznał sam Piotr, przyszło mu zmierzyć się z depresją.

Pierwszym objawem okazały się problemy ze snem. Piotr wyjawił, że bywało, iż spał zaledwie godzinę. Trudności te trwały przez około pół roku. Dopiero kłopoty z oddychaniem sprawiły, że dziennikarz udał się do specjalisty.

— Miałem poczucie takiego osaczenia i przekonania, że będzie tylko źle. Że będą cię ścigać, szukać i będą chcieli cię tak dosłownie zmiażdżyć… […] Przyszła noc, kiedy miałem wrażenie, że nie mogę oddychać, że mam głaz jakiś na sobie i żona wysłała mnie do szpitala. Tam stwierdzono stan przedzawałowy i lekarze też się zorientowali, że problem też jest inny. Trafiłem na pierwsze konsultacje — powiedział Piotr w „Dzień Dobry TVN”.

Piotr Kraśko odniósł się do głośnych skandali

Ostatnie miesiące były dla Piotra Kraśki wyjątkowo trudne. Warto wspomnieć, że swego czasu w mediach głośno było o skandalu, którego dopuścił się dziennikarz. Piotr mimo utraty uprawień prowadzenia pojazdów wciąż kierował samochodem.

Zatrudniłem kierowcę i jeździłem z tym kierowcą przez rok, potem dwa, trzy, cztery i pięć, na co oczywiście mam wszystkie dokumenty. Tak zdarzało się też, że usiadłem za kierownicą i to nigdy nie powinno się stać. To było głupie, idiotyczne i nieodpowiedzialne — dodał Piotr Kraśko.

Przypomnijmy, że Piotr miał również problemy związane z niepłaceniem podatków, jednak jak sam wyznał, 5 lat temu sprawa została wyjaśniona w Urzędzie Skarbowym.

— Wszystkie kwestie podatkowe zostały wyjaśnione w Urzędzie Skarbowym 5 lat temu — podsumował sprawę Kraśko.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Kraśko (@p_krasko)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Kraśko (@p_krasko)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Top Of The Top Sopot Festival 2022. Kayah nie zachwyciła. Piosenkarka wyraźnie nie była w formie
  2. Romanowska usłyszała diagnozę. Miliony Polaków zmagają się z tym zaburzeniem
  3. Danuta Martyniuk przeszła metamorfozę, ciężko ją rozpoznać. „Zupełnie inna osoba”