14 grudnia rano do mediów przekazano smutną wiadomość o nagłej śmierci uwielbianego polskiego aktora Piotra Machalicy. Jednak nie dla wszystkich jego odejście było zaskoczeniem. Jedna z przyjaciółek artysty, Magdalena Umer, zdradziła, że gwiazdor od dawna chorował, a przez ostatni tydzień przebywał w dwóch warszawskich szpitalach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy Magdalena Umer spodziewała się śmierci Piotra Machalicy
  • Od jak dawna aktor walczył o życie
  • Dlaczego przez ostatnie miesiące życia był nad wyraz szczęśliwym

Magda Umer i Piotr Machalica byli przyjaciółmi od wielu lat. Kiedy jedno przeżywało trudne chwile, drugie było wsparciem. Artystka wspominała zmarłego w programie TVN24 Fakty po Faktach.

Piotr Machalica ponad tydzień walczył o życie. Był w dwóch szpitalach

Piotr Machalica był prawdziwym wsparciem życiowym dla Magdaleny Umer. Piosenkarka zdradziła, że przez jakiś czas byli nawet sąsiadami i spędzali wspólnie wszystkie święta.

Kiedy umierał mąż artystki, to właśnie Machalica był dla niej wsparciem. Niestety teraz go zabrakło i chociaż Umer zakładała taki bieg wydarzeń, trudno jest jej się pogodzić ze stratą.

Tak, tak… spodziewałam się, ponieważ od mniej więcej tygodnia już walczył i walczyli wszyscy mu oddani lekarze. Przewieźli go ze szpitala na Banacha do tego covidowego, bo do końca nie było wiadomo, czy to COVID-19. Drżeliśmy o jego zdrowie, ponieważ on od dosyć dawna był człowiekiem schorowanym — opowiadała na antenie TVN24 w Faktach po faktach.

Nie tylko ona wypowiedziała się publicznie na temat jego śmierci. Pierwszą osobą, która przekazała tę smutną wiadomość do mediów była Krystyna Janda. W jednej z rozmów z radiem TOK FM przyznała, że noc odejścia jej przyjaciela była „straszna”.

Piotr Machalica zmarł 14 grudnia. Magda Umer wspominała przyjaciela

Artystka, podobnie jak wielu innych przyjaciół i znajomych aktora, przyznała, że dzięki ślubowi z Olą we wrześniu 2020 roku Piotr Machalica był szczęśliwy jak nigdy dotąd.

Ostatnie miesiące był człowiekiem niezwyczajnie szczęśliwym, odmłodniał, trzy miesiące temu byłam na jego ślubie i do głowy by nie przyszło, że stanie się to, co się stanie tak szybko… — powiedziała.

Magda Umer mówiła też o artystycznym dziedzictwie Piotra Machalicy. Zaapelowała, aby się z nim nie żegnać, ponieważ zostawił nam po sobie „bardzo dużo”.

Artysta to człowiek, który odchodząc, zostawia nam bardzo dużo. Piotr naprawdę zostawił nam coś bardzo cennego, czyli swój głos. On oprócz tego, że był wspaniałym aktorem, był też człowiekiem pięknie śpiewającym, któremu zawdzięczamy niesamowite płyty, niesamowite nagrania — podkreśliła.

Śmierć Piotra Machalicy wstrząsnęła nie tylko światem mediów, lecz także artystycznym. Tuż po jego śmierci wielu aktorów i artystów oddało mu hołd, wyrażając m.in. swoje wyrazy współczucia dla bliskich i rodziny.

Zobacz zdjęcia:

Piotr Machalica
fot. TRICOLORS/East News

Magda Umer i Piotr Machalica byli dobrymi przyjaciółmi.

piotr machalica
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Piosenkarka od dawna bała się o jego życie.

piotr machalica
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS

Aktor od dawna zmagał się z chorobą.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Fakty po faktach

 

Poprzedni artykułAnia: ”Rząd powinien podwoić 500 plus. Ceny idą w górę, a mnie nie stać już nawet na dobre perfumy”
Następny artykułWażny dzień dla Tomasza Komendy. Prawdopodobnie dowie się, ile otrzyma zadośćuczynienia za 18 lat w więzieniu
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl