14 grudnia rano do mediów dotarła przykra wiadomość o śmierci popularnego i uwielbianego aktora Piotra Machalicy. 65-latek trafił w ciężkim stanie do szpitala w Warszawie. Teraz dowiadujemy się o szczegółach jego pogrzebu. Rodzina prosi żałobników o nieprzynoszenie kwiatów i zachęca do dawania datków na bezdomne zwierzęta.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego niemal każdy będzie mógł obejrzeć pogrzeb znanego aktora
  • Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Piotra Machalicy
  • Dlaczego mało kto spodziewał się tak nagłej śmierci artysty

Piotr Machalica z podejrzeniem koronawirusa kilka dni temu trafił do jednego z warszawskich szpitali. Został wprowadzony w stan śpiączki, jednak nie udało się go uratować. Zmarł w nocy 14 grudnia.

Piotr Machalica: pogrzeb

Na oficjalnym koncie Piotra Machalicy na Facebooku pojawiły się szczegóły dot. jego ceremonii pogrzebowej. Pożegnalna msza święta odbędzie się 18 grudnia o godz. 13.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie.

Następnie urna zostanie przewieziona do Częstochowy, gdzie w sobotę 19 grudnia Piotr Machalica zostanie pochowany w rodzinnym grobie. Poinformowano, że ze względu na epidemię koronawirusa na Placu Teatralnym może przebywać maksymalnie 40 osób.

Ci, którzy przybędą na Plac teatralny, a nie zmieszczą się w kościele, mogą uczestniczyć w mszy na zewnątrz, zachowując zasady bezpieczeństwo — czytamy w mediach społecznościowych.

Msza będzie transmitowana na kanale YouTube — Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, a więc każdy, kto posiada Internet i odpowiedni sprzęt, będzie mógł obejrzeć ostatnie pożegnanie artysty. Rodzina poprosiła również o nieprzynoszenie kwiatów. Zamiast tego zachęcają, aby przeznaczyć drobne kwoty na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Podano również numer konta bankowego, na który można przesłać środki.

Piotr Machalica nie żyje. Wielu oddało mu hołd

Nagła śmierć aktora wstrząsnęła światem mediów i branżą aktorską. Jeszcze we wrześniu 2020 roku artysta brał ślub, a zaledwie trzy miesiące później żegna go cała Polska. Hołd oddało mu wielu polskich aktorów i polityków, w tym Krystyna Janda, prezydent Andrzej Duda czy Cezary Żak.

Piotr Machalica uzyskał wiele odznaczeń państwowych, które przyznawane są artystom. Uhonorowano go m.in. Odznaką Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” (1997) oraz Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2005).

Magda Umer w programie Fakty po faktach zaapelowała, żeby się z nim nie żegnać, ponieważ zostawił po sobie „bardzo dużo”. Z pewnością zostanie zapamiętany na długo ze swojego wspaniałego głosu, który mogliśmy usłyszeć podczas wykonywania piosenki aktorskiej.

Piotr Machalica już stale będzie gościł również w wielu filmach, w których zagrał: Zabij mnie glino, Dekalogu. Dziewięć, Ceremonii pogrzebowej, Kuchni polskiej, 1968. Szczęśliwego Nowego Roku, Saunie, Bohaterze roku, Dniu świra, czy Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Jego dziedzictwo z pewnością przetrwa wiele pokoleń.

Zobacz zdjęcia:

 

Poinformowano o szczegółach dot. pogrzebu Piotra Machalicy.

Piotr Machalica
fot. TRICOLORS/East News

Aktor zmarł w nocy 14 grudnia.

Piotr Machalica
fot. TRICOLORS/East News

Informację o jego śmierci podała Krystyna Janda.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook

 

Poprzedni artykułNowa fryzura Krzysztofa Rutkowskiego. Detektyw jest już gotowy na święta
Następny artykułJaruś z „Chłopaków do wzięcia” ujawnia swój sposób na podryw: „I wtedy będzie branie”
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl