Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Była związana z Piotrem Machalicą, nie mogła wejść do kościoła. Przykra scena podczas pogrzebu aktora
Karol Osiński
Karol Osiński 18.12.2020 17:25

Była związana z Piotrem Machalicą, nie mogła wejść do kościoła. Przykra scena podczas pogrzebu aktora

Piotr Machalica
fot. TRICOLORS/East News

Piotr Machalica zmarł 14 grudnia 2020 w szpitalu w Warszawie. 18 grudnia odbył się jego pogrzeb, w którym wzięło udział wiele znanych osobistości telewizyjnych oraz aktorów. Nie zabrakło także Edyty Olszówki, która przez 10 lat związana była z aktorem. Niestety, dla znanej polskiej aktorki teatralno-filmowej zabrakło miejsca w kościele i nie mogła wejść do środka, by tam pożegnać byłego ukochanego.

18 grudnia odbył się pogrzeb Piotra Machalicy, który przez wiele lat prezentował swój geniusz aktorski na deskach polskich teatrów oraz ekranów kinowych. Edyta Olszówka, której jakiś czas temu partnerem był Piotr Machalica, stawiła się na ostatnie pożegnanie aktora, jednak nie mogła wejść do kościoła.

Pogrzeb Piotra Machalicy

To niezwykle smutny dzień dla miłośników polskiego kina, oraz jego reprezentantów. W warszawskim Kościele Środowisk Twórczych pożegnaliśmy wybitnego i bardzo zasłużonego polskiego aktora Piotra Machalicę, który zmarł 14 grudnia 2020 roku o godzinie 2:30 w nocy.

Na uroczystościach pogrzebowych stawiło się wiele osób, jednak niestety z uwagi na ograniczenia sanitarne z powodu epidemii koronawirusa nie wszyscy mogli wejść do środka świątyni, by wspólnie pożegnać i pomodlić się za pamięć artysty.

Na pogrzebie stawiło się wielu znanych polskich aktorów i nie tylko. Podczas mszy pierwsze czytanie wygłosił Artur Żmijewski, a wśród znanych żałobników można było dostrzec takie osobistości jak Krystyna Janda, która jako pierwsza poinformowała o śmierci aktora, Jerzego Zelnika, czy Cezarego Żaka, który w imieniu swojej żony przeczytał drugie czytanie.

Poza nimi można było dostrzec także takie osoby jak Artur Barciś, Piotr Polk, Mateusz Damięcki, Dorota Stalińska, Olgierd Łukaszewicz, czy Edytę Olszówkę, z którą aktor związany był przez 10 lat. Dla znanej polskiej aktorki zabrakło miejsca w kościele i pogrzeb musiała spędzić poza murami świątyni.

Edyta Olszówka i Piotr Machalica

Miłość Edyty Olszówki i Piotra Machalicy była tak wielka, że aktor postanowił zostawić dla niej swoją pierwszą żonę Małgorzatę. Swojego czasu byli oni jedną z najczęściej i najchętniej opisywanych par aktorskich przez polskie media.

Niemniej jednak ich miłość była bardzo trudna, gdyż jak już wcześniej wspominaliśmy, by związać się z 16 lat młodszą od siebie Edytą Olszówką, musiał porzucić swoją małżonkę i dzieci, na które płacił alimenty, przez co miał popaść w problemy finansowe.

Po 10-latach para się rozstała, a Piotr Machalica w wywiadzie dla Faktu wyjawił, że ich związek nie przetrwał, gdyż zbyt wiele osób plotkowało na ich temat i wyciągano brudy z ich życia prywatnego na wierzch.

Gdyby tak o nas nie gadali, być może byśmy byli do teraz razem. Niestety, to była ogromna presja społeczeństwa. Moment naszego spotkania był szczególny dla nas obojga. Te plotki, które się na nasz temat pojawiały, jednak skutecznie to wszystko zabijały – mówił wówczas Piotr Machalica.

W 2020 roku aktor związał się z Aleksandrą Sosnowską.

Zobacz zdjęcia:

Piotr Machalica

18 grudnia odbył się pogrzeb Piotra Machalicy.

Piotr Machalica

Aktor został skremowany.

Piotr Machalica

Na pogrzebie obecna była Edyta Olszówka, z którą Piotr Machalica był związany przez 10 lat. Niestety zabrakło miejsca dla aktorki w świątyni.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: