Piotr Machalica należał do grona najbardziej utalentowanych i uwielbianych aktorów w Polsce. Jego nagła śmierć wywołała szok na twarzach i w sercach setek tysięcy Polaków. Artysta doczekał się pięknego nagrobka, na którego widok łzy same zbierają się do oczu. Znajduje się na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Piotr Machalica był zakochany w Jasnej Górze. Spędził tam zdecydowaną większość swojego życia. Mimo że na świat przyszedł gdzieś indziej, to utożsamiał się z Częstochową jak ze swoim miastem.

Nagrobek Piotra Machalicy

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do niewyobrażalnych strat. COVID-19 zabrał nam z tego świata mnóstwo utalentowanych i znanych ludzi. Jednym z nich był Piotr Machalica, który odszedł po walce z chorobą 14 grudnia 2020 roku w Warszawie

Popularny aktor znajdował się wówczas na nowej swojego życia. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej wziął ślub ze swoją ukochaną Aleksandrą. 19 grudnia odbył się jego pogrzeb, a nagrobek powstał na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Osoby zastanawiające się, gdzie znajduje się grób Piotra Machalicy, powinny wybrać się w rejon cmentarza, znajdującego się w okolicach kościoła pw. św. Rocha i św. Sebastiana. Znajduje się przy ścieżce, prowadzącej do niewielkiej świątyni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Nagrobek wykonany został z czarno-białego marmuru. Znajduje się na nim podobizna aktora, data jego urodzin oraz śmierci, a także napis, który sam wyciska łzy z oczu. Jest to fragment piosenki Obrazoburcza, która została wykonana przez Piotra Machalicę.

 Lecz chociaż chmury płyną nisko pomiędzy grobem a kołyską, żeby tak całkiem źle nie było trafia się miłość – czytamy na nagrobku popularnego aktora.

Piotr Machalica doczeka się ławeczki w Częstochowie?

Według doniesień Częstochowskiego oddziału Gazety Wyborczej powstał pomysł, by w tamtejszych Alejach powstała ławeczka, upamiętniająca Piotra Machalicę. Byłby to już drugi aktor uhonorowany w ten sposób przez miasto.

Pierwszym artystą, któremu postawiona została ławeczka, był Marek Perepeczko. Na początku br. radna, Małgorzata Ilżyńska wystąpiła do prezydenta Częstochowy z tą inicjatywą oraz zobowiązała się do inicjacji powstania komitetu społecznego, który miałby zająć się zbieraniem funduszy na ten cel.

Pogrzeb Piotra Machalicy odbył się w skromnym gronie, jednak przybyło na niego wielu znanych polskich artystów, w tym m.in. Artur Barciś, czy Cezary Żak.

Zobacz wideo:

Grób Piotra Machalicy znajduje się na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: czestochowa.wyborcza.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl